Miscarile bebelusului - cum a fost ?

Maria Mihai
acum 11 ani

Cum a fost mamicilor ? Eu spre exemplu am avut niste fetite foarte active , noptile erau chiar de nedescris , insa aud si prietenele ca uneori chiar se sperie ca erau si zile cand nu miscau , erau mai lenesi . 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 14 raspunsuri

Raluca Iordan
acum 10 ani

mai este cineva activ pe acest forum? ca vad ca mesajele sunt destul de vechi:(

Raluca Iordan
acum 10 ani

Este intr-adevar cel mai frumos lucru din sarcina - sa iti simti bb-ul cum face tumbe in burtica, cum se valureste burta etc

Anca Spânu
acum 11 ani

Depinde daca este prima sarcina sau nu, de obicei la prima sarcina misca mai tarziu. Primele mici lovituri apar in saptamana 16-20 de sarcina. Chiar daca bebelusul se misca inca din primele saptamani, lichidul amniotic preia vibratiile si nu simti nimic.

Andra Izabela Ambrose
acum 11 ani

la cate saptamani incepe bebe sa miste?

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Da asa este

anuta tudorache
acum 11 ani

Sunt momente pe care nu le uitam niciodata,pentru noi mamele acele momente sunt foarte foarte speciale.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Bebelusul meu era foarte activ,iar seara cand ma puneam sa dorm si mai activ.Mi se misca burtica dintr-o parte in alta.SSunt niste senzatii de nedescris.Trebuie sa traiesti experienta pentru a vedea ce simti.

anuta tudorache
acum 11 ani

Bebelinele mele au fost active,atat prima fetita cat si cea de a  doua,desi am impresia ca cea de a doua a fost mult mai activa decat cea mare,erau niste clipe superbe,dar de multe ori si dureroase,dar bine intles ca nu bagam duerea in seara,stiind ca acolo in burtica exista ceva mic si plapand.

Nicoleta Avram
acum 11 ani

M-am inscris aici desi nu sunt gravida dar admir subiectul. Eu am adoptat o fetita asa ca nu stiu cum e sa simti miscarile in burtica, pot doar sa imi imaginez! Sunteti norocoase ca simtiti asta si daca aveti posibilitatea sa faceti copii, nu stati pe ganduri. Cat sunteti tinere, eu am stat prea mult si am ajuns in situatia in care nu am mai putut avea. Asta este dar cred ca ar fi superb sa simt si eu macar o data o manuta sau un piciorus in burtica. Smile

Cami Floroiu
acum 11 ani

Doamne ce subiect super tare. Eu iubeam msicarile din burta, stateam minute in sir si admiram burta cum face valuri, sotul la fel era fascinat. cautam mereu pe net idei cum sa faci copilul sa miste - sa bei apa rece, sa apropii ceva mai cald de burtica, sa stai mai mult nemiscata Laughing. Rad si acum cand imi amintesc. Ce-i drept un pic cam dureroase miscarile in ultima luna dar eu eram fericita ca e activ si ma gandeam ca e semn bun ca se dezvolta bine. Si asa a fost!

Super miscarile, e cel mai minunat moment din sarcina zic eu, inainte de clipa in care ii vezi fatuca lui bebe!


Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies