Timpul liber

Craciun Roxana
acum 11 ani

Din momentul in care ai devenit mama , timpul nu iti mai apartine. Ai vrea sa il dedici in intregime copilului tau. Sa il vezi cum creste in fiecare clipa, cum se formeaza sub ochii tai .

Dar totusi, suntem oameni, avem nevoie de recreere, de odihna, de cateva minute doar pentru noi. Si cautam asta pentru a ne reimprospata fortele si pentru o revenire la rutina zilnica in forta.

Voi cum va petreceti timpul liber?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 10 raspunsuri

madalina gheorghe
acum 7 ani

Buna mamici,

 

 

Numele meu este Madalina si reprezint agentia de cercetare de piata Strategis. In aceasta perioada realizam un sondaj de opinie pentru a intelege mai bine nevoile mamicilor cu bebelusi intre 0-12 luni pentru un client ce va lansa in luna februarie un magazin online cu produse destinate dvs. Daca aveti amabilitatea de a ne raspunde la un scurt sondaj telefonic, va rog sa ne furnizati numarul de telefon la adresa de mail madalina.gheorghe@strategisrbc.ro sau sms pe nr: 0733965764. Recompensa: un voucher in valoare de 30RON pe care il puteti folosi pentru a face cumparaturi de pe site. Multumesc si mult spor cu bebeii J  

Gianina Giani
acum 7 ani

 

Plimbarile in parc erau prea monotone, plus ca noi suntem o familie energica...Asa ca, m-am hotarat sa caut in mediul on-line, pentru ca nu am timp sa umblu prin magazine, o bicicleta pentru fetita mea...Mi-ar fi placut sa gasesc cu FROZEN pentru ca este innebunita...

Nu am cautat foarte mult. Am dat de cei de la www.magazinepentrucopii.ro, o echipa serioasa, prompta, care te asculta...si mi-au recomandat Bicicleta Frozen pentru fetite cu varsta cuprinsa intre 4-7 ani. Coletul a ajuns a doua zi la mine, bicicleta in stare perfecta, cu Garantie si am avut si posibiliatea returnarii produsului...

 

Va recomand cu drag sa apelati la cei de pe www.magazinepentrucopii,ro! Nu au doar Biciclete, ci si trotinete, riciclete, paturi pentru copii, carucioare, patuturi! Dati o raita pe site si va convingeti!

Gianina Giani
acum 7 ani

Vara aceasta planuiesc sa le cumparam copiilor nostri o Saltea gonflabila cu topogan cu apa, de care, cu siguranta, nu se vor plictisi!!!

 

Vor sta toata ziua la balaceala si la joaca, si asa mai am si eu timp de mine, de tati:)), nu?


Este o investitie mai maricica la inceput, dar care va merita: o gasiti pe www.magazinepentrucopii.ro

Ce parere aveti? Merita?

Alina Buzea
acum 9 ani

Buna ziua,

Sunt nou venita pe acest forum si vreau sa vin in intampinarea d voastra pentru ca timpul liber ce l aveti sa l puteti petrece cat mai frumos.

Astfel va invit la Klein Cafe, singura locatie non smoking din Centrul Vechi (str. Smardan, nr 11), unde va asteptam zilnic cu gofre facute pe loc, ceaiuri naturale, ciocolata calda, sau de ce nu chiar si un pahar de vin. Avem si un mic "kids corner" unde strengarii se pot juca in voie, la masa, colorand, creand sau construind turnulete.

lili dumitru
acum 10 ani

mie imi place sa ma intalnesc cu prietenele mele in timpul liber ( cel putin, pe care il mai am), sa citesc si sa merg la cumparaturi! :-)

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Timpul liber mi-l petrec uneori in pat, urmarind un film, o emisiune sau pur si simplu trecand din program in program. 

Uneori timpul liber inseamna a sta in fata calculatorului si a face ce-mi place.

Timpul liber e si plimbare si discutie si relaxare.

Alteori timpul liber e recreere, pur si simplu stai si stai si stai...

Nicoleta Avram
acum 11 ani

Desi am mai mult de 40 de ani, m-am inscris totusi in forumul asta ca mi-a placut subiectul.. 

Eu ma uit la seriale, of, cat pot si cum pot dar zici ca sunt dependenta. Imi plac si alea turcesti si alea de razboi, si mai siropoase... e un drog. 

De filmele de la televizor m-am tot saturat ca sunt aceleasi si mereu vechi. 

In rest, ma plimb prin parc si mai ma intalnesc cu alte mamici, mai barfim de una alta, de politica, de vedete, oricum sigur nu ma plictisesc si chiar daca nu e mereu timpul doar al meu, adica o iau si pe cea mica, totusi fac si eu ce imi doresc...

Craciun Roxana
acum 11 ani

Eu in putinul timp liber pe care il am imi place sa gatesc, sa citesc si sa ingrijesc gradinita de flori din fata casei. Ma relaxeaza foarte mult.

Ana Naghi
acum 11 ani

Eu sunt o cititoare inraita,citesc foarte mult!In rest,desi timpul liber e tot mai scurt,imi place sa gradinaresc,mai nou.

Cami Floroiu
acum 11 ani

Eu citesc in timpul liber, carti siropoase si romane de dragoste, imi plac la nebunie! Pentru ca bebe e mic, timpul liber e foarte scurt dar sunt cateva lucruri pe care le fac si ma relaxeaza, mai ales cand ramane tati cu bebe. 

De ex, ies cu prietenele mele o data la doua saptamani la o cafea sau un suc si mai barfim un pic despre ce se intampla prin vietile noastre.. E motivant si distractiv, mai ales ca nu toate au copii si asa ca discutiile sunt diverse. 

Din pacate nu mai am timp de cluburi si iesiri la restaurant, simt ca nu mai am energie suficienta dar cand copilul va mai creste sunt sigura ca voi iesi mai des... 

Aaa, si imi pare rau ca nu mai pot sa merg la concerte, as lipsi prea mult de acasa, chiar daca ramane mama cu bebe. Dar ce-as fi mers la Lady Gaga, macar asa, sa vad cum e spectacolul, chiar daca nu sunt mare fan...

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies