Forum sex in sarcina?

Ana Naghi
acum 11 ani

Pot face sex in sarcina? Nu afecteaza copilul? Cu siguranta multe mame si-au pus aceasta intrebare cand erau insarcinate.

In general, sexul nu este contraindicat in timpul sarcinii, decat daca vorbim despre o sarcina cu anumite probleme, unde medicul recomanda precautie. Copilul este protejat de lichidul amniotic din jurul lui, in plus exista si dopul mucilaginos care inchide colul.

Discuta deschis despre acest subiect, nu trebuie sa fie un tabu! Tu cum ai procedat in timpul sarcinii? Exista anumite pozitii recomandate?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 13 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

da totul e trecator....e mai usor cand partenerul te ajuta si te intelege

anuta tudorache
acum 11 ani

Eu m-am rupt,si pe mine ma durut la inceput,pe urma mi-a trecut.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Eu de la 5 luni incolo nu ma mai simteam bine cand faceam sex,asa ca am rarit..la 7 luni nu mai faceam deloc,iar dupa nastere am facut dupa 2 luni jumatate din cauza durerilor...am fost un pic taiata la nastere

anuta tudorache
acum 11 ani

Eu nu am avut voie la sex,din cauza [problemelor din sarcina

Maria Mihai
acum 11 ani

Insa cred ca nu trebuie sa facem abuz , avem timp dupa nastere , daca nu trebuie sa ne facem , depinde de cat de cuminte este bebelusul 

Maria Mihai
acum 11 ani

Cam pana pe la 6-7 luni 

daniela nadolu
acum 11 ani

pana in luna a saptea maxim :) 

Savu Cristiana
acum 11 ani

L a primul copil a fost pana la 7 luni, la al doilea mai mereu.....

Serban Alexandra
acum 11 ani

pana la 7 luni nu am avut nici un stres in a face sex dupa cele 7 luni am mai rarit partidele insa nu am renuntat de tot.

Andreea Deya
acum 11 ani

Sincer dupa 7 luni noi am zis stop deoarece burtica mea era mare iar discomfortul la fel ..Asa ca am asteptat nasterea si apoi cele 5 saptamani...


Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies