Anticonceptionale

Ana Naghi
acum 11 ani

Anticonceptionalele sunt o metoda moderna de evitare a unei sarcini nedorite, dar si de rezolvare a problemelor legate de un ciclu neregulat.

Sunt multe lucruri spuse despre ele, unele adevarate, altele doar mituri. Haideti sa vorbim deschis despre subiect si sa facem schimb de opinii - pro sau contra anticonceptionale?

Important este sa intelegem atat avantajele, cat si dezavantajele utilizarii anticonceptionalelor, astfel incat sa putem lua decizia potrivita.

Voi folositi pastile pentru contraceptie? Pentru tratament sau doar pentru protectie impotriva unei sarcini nedorite? 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 6 raspunsuri din totalul de 6 raspunsuri

Anca Spânu
acum 9 ani

Buna aaaurish. Daca tratamentul ti-a fost prescris de medic, cu siguranta trebuie sa il urmezi. Ai nevoie de un tratament care sa regleze ovulatia. Anticonceptionalele au o cantitate mica de hormoni, nu vor influenta o viitoare sarcina in momentul in care le intrerupi. Succes si sa auzim vesti bune!

Aurelia Cretiu
acum 9 ani

Buna, eu caut un raspuns referitor la tratamentul cu anticonceptionale. Sunt pe tratament 3 luni pentru a rezolva problema hormonala testosteron marit. Medicul mi-a recomandat cele 3 luni dupa care sa incepem imediat in a concepe un bebe. Am 27 de ani sine dorim foarte mult. Credeti ca ma expun unui risc daca incercam imediat dupa terminarea tratamentului?Multumesc mult pentru sfaturile dvs.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

eu nu folosesc asa ceva si nici nu am folosit...nu cred ca sunt benefice pt organismul meu

anuta tudorache
acum 11 ani

dupa ce am nascut prima fata am luat anticonceptionale pana ne-am hotarat sa facem bebe 2,dupa venirea bebelui dioi am zis sa imi sterilet dar din pacate inca nu am ajkuns,asa ca ne ferim si sper sa o facem bine si sa nu avem surprize.

Craciun Roxana
acum 11 ani

Nu sunt de acord cu administrarea de contraceptive. Contin o sumedenie de substante cu efecte adverse. Eu folosesc spermicide locale non invazive. Sunt eficiente, eu neavand nicio sarcina nedorita.

Candea Teo
acum 11 ani

Am folosit cativa ani...nu am avut probleme...

cand am planificat sa avem bebe am renuntat la ele si am asteptat 6 luni.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies