Sarcina la 40+? Nu e tarziu?

Iulia Drobogea
acum 6 ani

Ma numesc Iulia si nu am copii am 39 de ani si vreau sa devin mamica! Problema e ca nu am un ovar, iar ce ramas e bolnav. Mai am ceva sanse sau mai pot duce o sarcina sanatoasa???

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 21 la 24 raspunsuri din totalul de 24 raspunsuri

anca dragusan
acum 6 ani

Iulia,desigur ca poti..important este sati doresti.poti face fiv cu ovule donate..insa alege bine clinica,sa fie cu ovule proaspete,deoarece sansele de reusita sunt cele mai mari.am facut ceva cercetari in domeniu dat si pot sati recomand sa alegi fie clinica Biotexcom din Kiev,Ucraina,sau de la Zlin,Cehia.Deja depinde de disponibilitatea ta.Cei de la Kiev au reusit sa o lase  insarcinata o femeie de 66 ani, o norvegianca daca nu gresesc.A nascut gemeni,asa ca tu esti fata mare pe linga ea..Mult succes

Natalia Toma
acum 6 ani

Daca nu ai copii. 40 ani nu este tarziu. Uneori pentru o sarcina sanatoasa aveti nevoie doar de uter sanatos si restul analizelor sa fie ok..

Olga Olga
acum 6 ani

nu e tarziu. vedetele fac copii si la 50

Veronica Galben

Poate o sarcina sanatoasa poti duce. La medic trebuie de mers. Dar sarcina poate fi doar cu ajutorul tratamentului de fertilizare in vitro si ceea doar cu donare de ovocite 


Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies