Venirea bebelusului pe lume

MIHAELA CATALINA TARCAOANU
acum 11 ani

Cum a fost in cazul vostru?

Eu am mers pe 9 iulie sa programez operatia de cezariana pe 16 iulie, insa bebe a vrut sa vina mai repede si a venit pe 10 :)

De altfel, aceasta fusese data estimata la morofologia fetala.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Da este destul de frumos sa nasti natural...eu am vazut tot momentul nasterii si st fericita

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Eu trebuia sa nasc undeva in jur de 24 august, dar s-a intamplat pe 5 august.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Mie mi s-a spus ca nasc intre 7-15 iunie...si am nascut pe 9....chestia amuzanta e ca sotul meu e nascut pe 9,eu pe 9,bebe pe 9...doar ca difera lunile

Savu Cristiana
acum 11 ani

eu pe 10 noiembrie, abia asteptam sa vina.

Maria Mihai
acum 11 ani

Ce frumos bebe nu a mai avut rabdare . Bebelusa noastra nu s-a grabit si am nascut-o de Sfanta Maria 

Cami Floroiu
acum 11 ani

Si eu am nascut mai devreme decat data respectiva, dar prin cezariana fiindca bebe nu era pozitionat corect. Nu stiu daca a fost mai bine sau mai rau, doar ca recuperarea a fost dureroasa. Mi-ar fi placut sa nasc natural, corpul se recupereaza mai repede.

Oricum, este la fel de emotionant in ambele cazuri, chiar daca eu eram un pic mai somnoroasa, am putut sa imi vad bebele imediat.

daniela nadolu
acum 11 ani

Am nascut pe 17 aprilie 2012 o fetita de 3,400 la programarea medicului ginecolog care ma asistat .Am nascut prin cezariana.Momentul a fost ft asteptat de catre mine si sotul meu.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies