Simptome sarcina?

Ecaterina Eca
acum 8 ani

Buna!

De cateva zile am anumite simptome care ma duc cu gandul la o posibila sarcina. Am fost diagnosticata cu ovare polichistice si am avut probleme cu menstruatia (nu imi venea uneori cu lunile). Am urmat un tratament naturist cu mladit de zmeur si capsule cu ulei de Evening Primrose si pot spune ca a functionat. In ultimele doua luni am avut menstruatia in regula. Ciclul meu dureaza in jur de 25 de zile iar perioada de menstruatie 4 zile. In general sangerarea este destul de abundenta, uneori cu cheaguri.

Conform calendarului meu, ultima ovulatie am avut-o pe 29 ianuarie iar ciclul ar trebui sa imi vina astazi. Cu toate acestea nu mi-a venit. Mai mult, de pe 9 februarie am inceput sa am niste scurgeri rozii-maronii, dense ca si consistenta (au durat cam doua zile-ieri nu a mai curs aproape deloc). Acestea au fost insotite de stari de balonare, constipatie, senzatia ca mi se trage burta in jos. De asemenea, am avut dureri abdominale jos (uneori sub forma de intepaturi in special in partea drepta) si in partea inferioara a spatelui. Durerile au fost precedate de cateva zile in care nu prea am avut pofta de mancare si daca mancam ceva parca mi se facea greata.

Mentionez ca nu am observat nicio modificare la nivelul sanilor si de asemenea uneori mai am cate o stare de ameteala. In ultimele doua zile am observat ca daca trec pe langa un fast-food pe langa care trec mai mereu mi se face greata de la miros.

Am contacte sexuale neprotejate, dar niciodata cu finalizare in interior. Totusi am citit ca exista o posibilitate ca in lichidul preseminal sa existe spermatozoizi viabili. In zilele fertile am avut contacte sexuale iar in una din zile am avut doua in aceeasi zi.

Intrebarea mea este daca ar fi vreo sansa sa fiu insarcinata? Sau poate fi apendicita sau raceala jos?

Inca nu am facut test, am considerat ca ar trebui sa mai astept cateva zile ca sa aiba o acuratete cat mai ridicata.

Astept raspunsurile voastre!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Ana Bella
acum 8 ani

Da ai putea fi îns?rcinat? acelea?i simptome le am avut ?i eu doar ca eu am avut ?i durere de sâni. Eu zic sa ti faci un test de sarcina ?i vei afla r?spunsul. 

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies