sarcina nedorita

cristina criss
acum 10 ani

mamici !!!!!!! ajutatima !!!   sa accept bebele am 40 de ani am trecut printr-un divort de 3 ani locuesc cu un tip un tip  cu caracter dur un tip bun la suflet doar ff rau de gura un tip ce injura mult dar nu ma ijnjura pe mine un tip nervos nu il iubesc dar sunt insarcinata am 12 saptamani si nu pot accepta acest bebe sunt disperata de avirt imi e teama de copil imi e si mai teama mai am o fetita de 13 ani din prima casatorie am facut mari eforturi sa imi conving fata sa accepte acest bebe un bebe care nici eu nu pot sa il accept  am mari greturi nu am pofta de mancare am slabit vreo 3 kg sunt la pamant   ,cand am ramas insarcinata am visat pe Isus cu un copil in brate mia zis sa il tin eu ca e al meu eu am plans iam spus nu el mia zis accepta bebele ca va fi ancora ta desi am avut acest vis nu pot sa ma impac cu ideea de a avea un bebe  si sa va ex  cum e viata mea eu am grija de socri care sunt ff bolnavi  soacra are un decadiment de memorie si nu se mai tine pe picioare o spal  ii pun pampers ii dau sa pape ca la bebe iar socru merge cu ajutorul unui cadru cu roate pe el il duc in bae il imbrac  ff greu  pot sa ies doar 2 ore din casa  simnt ca  totul se narui peste mine si in jurul meu  ok am un salar ptr tot ce fac ma platesc socri     ,ma gandesc ce viata o sa aiba bebe in asa conditii steresante  nu ne lipsesc bani nici situatia materiala avem de toate doar ca eu as vrea alt ceva ptr mine as vrea o viata normala fara socri  ff greu

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Simona Andrei
acum 10 ani

Buna draga mea crissar, nu stiu ce ai facut intre timp dar eu oricum iti raspund, poate conteaza pentru tine. Sa incep cu situatia mea, asta pentru a-ti arata ca stiu exact cum te simti. Am 43 de ani si nu mi-a venit menstruatia de 12 zile. dupa toate simptomele este o sarcina insa voi fi sigura dupa ce imi fac testul. Am agonizat si eu in aceste zile, am plans, m-am dat cu capul de pereti ... De vreo doua zile insa iau foarte in serios posibilitatea de a avea inca un bebe desi riscurile sunt mai mari avand in vedere varsta. Dar, sincer, daca aveam visul tau, scapam instant de aceasta agonie! Schimba-ti viata, schimba-ti situatia actuala si da nastere bebelului! Sunt convinsa ca poti! Si nu mai spune ca nu-ti doresti copilul! Faptul ca ai scris aici despre asta, ca ai incercat sa-ti convingi fetita, dovedesc din plin ca tii la el si ca vrei sa vina in viata ta! Dar e neaparat necesar sa schimbi viata pe care o duci acum. Poate ca asta era momentul. Vei fi bine, veti fi bine, sunt convinsa! Iisus nu te va lasa, doar ti-a venit si in vis! Cu mult drag, Simona.

 

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies