Forum despre medicamente in sarcina

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Ce medicamente in sarcina sunt interzise ? 

Putem discuta nu doar despre pastile ci si despre tratamente naturiste, creme sau uleiuri care nu fac bine daca esti insarcinata. Oricand ai dubii legat de un medicament si vrei opinia altor mamici insarcinate, intreaba aici si mamicile iti raspund!

Important! Tine cont ca nu toate mamicile din grup sunt doctori, asa ca cere parerea unei persoane avizate in cazul in care primesti recomandarea pentu un anumit tratament.

Afla mai multe despre: Analize in sarcina si Sarcina cu probleme

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 11 la 13 raspunsuri din totalul de 13 raspunsuri

Lisa-maria Botu
acum 11 ani

pe perioada sarcinii am luat doar no-spa si dicarbocalm,in rest nu am luat nimic..nici macar vitamine...eu una nu recomand...mai degraba mananci multe fructe si legume(eu asa am facut).mai aveam dureri de cap,masea...insa le ignoram.....

Candea Teo
acum 11 ani

am luat acid folic dinainte sa raman si cateva luni dupa

cand am avut iminenta de avort am luat duphaston so no-spa

Craciun Roxana
acum 11 ani

Toate tratamentele se iau la recomandarea ginecologului, mai ales daca sarcina este evoluata sau e la inceput. Eu am luat Elevit inainte de sarcina, iar in timpul acesteia Multiferfol. In rest nimic, nici o aspirina, nimic. Mai aveam cate o durere de cap , dar o tratam cu ... indiferenta.


Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies