mamici in italia

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Buna ziua... am ajuns la saptamana 27,ceea ce inseamna ca voi intra in ultimul trimestru de sarcina.. Sunt foarte fericita caci bebelusul meu a crescut asa cum trebuie insa am o nedumerire.. dragi mamici,care mai sunteti prin Italia,la ecografia morfologica(22-24 de saptamani) vi s-a facut 4d? D.na doctor a mea nu mi-a facut 4d,dar dansa mi-a spus ca i-a vazut tot si ca totul este in regula,insa ma oftic putin pentru ca la noi in Romania,am inteles ca aceasta ecografie morfologica este defapt cea 4d,in care bebe se vede color iar mamica primeste si poze si un dvd cu miscarile lui..Va rog,sunt curioasa sa aflu daca mai este cineva in situatia mea(in Italia si cu nedumerirea aceasta).. Va multumesc! 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Anca Spânu
acum 9 ani

Din punct de vedere medical, este la fel de usor de observat in 3D ca si in 4D. Parintii sunt cei care apreciaza mai mult ecografiile 4D fiindca aceastea contin mai multe detalii, dar medicul poate realiza la fel de corect si o ecografie 3d. In Romania, doar la clinicile private se intampla ce spui tu - poze si dvd - si nu se intampla la toate. Sarcina frumoasa si sanatate tie si bebelusului din burtica.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies