Insarcinata cu gemeni

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Esti insarcinata cu gemeni? Aici vei cunoaste alte mamici cu gemeni, asa ca spune-ne cum decurge in cazul tau sarcina?

Cum se dezvolta puiutii si cum te simti tu? Ai gemeni identici sau non-identici? Ce dificultati ai intampinat pana acum si ce ingrijorari ai? 

Mamicile sunt alaturi de tine pentru a-ti oferi:

  • informatii utile
  • incurajari si imbratisari virtuale
  • sfaturi pentru o sarcina cat mai usoara
  • ponturi despre medici
  • povesti din experienta proprie

Hai la discutii!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

RALUCA MATESCU
acum 7 ani

Buna seara burtici si mamici, 

Sunt insarcinata in 12 saptamani cu gemeni,  nu am aflat sexul bebeilor inca ,  greturile m au mai lasat dar ma tin la pat niste intinderi musculare ,  deja atarna greut bebeii.  Sunt fericita ca am gasit grupul ,  abia astwpt sa invat din experientele voastre ,  eu mai am o fetita de 6 ani dar sarcina aceasta este o lectie noua pentru mine. O seara frumoasa ! 

mihaela cobuz
acum 9 ani

Mamici , sunt insarcinata cu gemeni in 6 sapt.

un bebe este bine si sanatos cu puls normal.

cel de-al doilea are un puls slab si este mai micut.

v-ati confruntat cu aceasta situatie ? Se v-a opri cel micut din evolutie ? 

roxana iamandii
acum 9 ani

Eu am bucuria de a avea gemeni . Am 27 de saptamani iar pana acum totul a decurs foarte bine. Suntem foarte fericiti chiar daca stim ca grijile vor fii duble.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Nu am si nici nu stiu daca mi-ar fi placut...am o prietena care are 2 gemeni:o fetita si un baietel....ii este foarte greu(mai ales ca mai are o fetita de 14 ani si inca una de 6 ani)

Maria Mihai
acum 11 ani

In familia mea avem cazuri de gemeni , dar inca nu s-a lipit de mine . Am doua fetite minunate , seamana foarte mult desi e o diferenta putin mai mare . Toata lumea ne intreaba daca sunt gemene . Deja ne-am obisnuit .

Tatiana Ghintuiala
acum 11 ani

Si eu mi-am dorit mult doua fetite gemene mai ales ca eu sunt din gemeni si am si nepotei si nepotele gemene de la frati, sper insa ca macar cand fac al doilea bebe poate vor fi gemeni.

Craciun Roxana
acum 11 ani

Mi-ar fi placut nespus sa fiu mama de gemeni. Era visul meu cel mare, mai ales ca in familia tatalui meu au fost cateva generatii. N-a fost sa fie!

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies