Dupa sarcina

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Am vorbit multe despre pastile care nu pot fi luate in timpul sarcinii,vitamine care trebuie luate in timpul sarcinii.Intrebarea mea e urmatoarea:ar trebui sa luam vitamine si dupa ce nastem??Precizez ca alaptez.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 8 raspunsuri din totalul de 8 raspunsuri

lili dumitru
acum 11 ani

stiu ca este bine sa iei vitamine dupa ce nasti, poti intreba si medicul; eu nu le suportam, de aia nu le-am luat, dar este bine pentru tine sa le iei.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

chiar azi vreau sa ajung sa cer  ceva la farmacie

Maria-Agurita Ignat
acum 11 ani

Da ,este ideal sa iei vitamine si dupa ce nasti.Mai ales daca alaptezi ,corpul tau va avea nevoie pentru refacere.

lili dumitru
acum 11 ani

si eu cred ca e bine sa iei vitamine, mai ales ca alaptezi si te simti slabita; vorbeste cu medicul tau sa-ti recomande ceva.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Am intrebat asta pt ca nu am luat nicio vitamina pana acum .Alaptez de 4 luni si ma simt cam slabita.Adica sunt ametita si imi pica rau parul.

anuta tudorache
acum 11 ani

Da eu una asa am luat,si alaptam,si luam vitamine in continuare,dar banuiesc ca sunt benefice chiar si daca nu alaptam sa luam vitamine,ca dupa nastere corpul e foarte slabit.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Cred ca vitaminele ar trebui luate si dupa ce noasti. Sunt niste suplimente pentru mamicile care alapteaza, daca nu ma insel.

Nicoara Claudia

Buna,poti lua vitaminele care le-ai luat in timpul sarcinii,din cate am inteles eu,este chiar recomandat chiar daca alaptezi,pe mine asa m-au sfatuit moasa si medicul imediat dupa nastere.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies