Buna

Raluca Ioana
acum 11 ani

Am facut un test de sarcina si mi-a iesit o liniutza dar cand am fost la control ginecologic soc sunt insarcinata in 5 saptamani :x nu inteleg nimic .. astept raspunsuri:*

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 3 raspunsuri din totalul de 3 raspunsuri

Raluca Iordan
acum 10 ani

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru. Am facut mai multe teste de sarcina care au iesit negative, dar eram deja insarcinata. Este vorba despre o substanta care apare in urina in momentul in care ramai insarcinata, dar care poate sa iasa la teste si dupa 20 de zile de la data conceptiei:)

lili dumitru
acum 11 ani

Felicitari! :-) daca nu esti convinsa, mai poti cere parerea unui medic; in ultima perioada am fost la Medsana cu piticii, cred ca vei gasi si un ginecolog bun acolo.

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

La 5 saptamani de sarcina se poate intampla ca testul sa arate negativ. Testul testeaza prezenta in sange a unui hormon specific sarcinii, dar in functie de test si de momentul cand faci testul respectiv, se poate sa nu arate sarcina.

Un test de sange beta-HCG indica exact cantitatea de hormon din sange. Daca medicul a confirmat insa sarcina, felicitari! Te pupam!

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies