Apropierea termenului - sunt pregatita?

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Apropierea termenului ne sperie dar avem mamicile alaturi, nu-i asa? 

Incurajari, informatii bune si pretioase, imbratisari virtuale si mai ales raspunsuri la toate intrebarile si preocuparile pe care orice mamica le are inainte de momentul nasterii. 

Fiecare mamica este diferita si reactiile pot fi la fel de diferite! Nu stim daca ne vom da seama cand incepe travaliul, cat de tare o sa simtim durerea, cum va decurge nasterea, daca bebe va fi bine... 

Suntem aici mamici cu burtici si vorbim despre acel moment pe care il asteptam cu nerabdare dar de care ne este insa teama. Vrem sa nastem si sa tinem bebelusul in brate dar parca am vrea sa mai stea un pic in burtica. 

Mamici cu burtici, avem nevoie de sfaturi! Cum ne dam seama daca suntem pregatite pentru nastere si cand incepe travaliul?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 9 raspunsuri din totalul de 9 raspunsuri

jiju gugi
acum 7 ani

 Hy! Ce faceti? Mamicilor, va rog sa ma ajutati, am o mare rugaminte. Urmeaza sa nasc si  mi-e tare teama, ca si voua, vad. O sa nasc natural, as vrea fara anestezie, ce ziceti, tine ideea asta? Eu una, dupa nastere, am optat pentru recoltarea de celule stem. Am semnat cu Baby Stem pentru ca lucreaza in parteneriat cu Seracell banca de celule stem nr 1 in Germania, care are doua acreditari extrem de importante GMP (Gad Manufacturand Practice) si JACIE. Am aflat toate datele medicale, le ?tiu ca pe Tatal Nostru. Vreau insa, sa-mi povestiti, din punctul vostru de vedere, ca mame, cum v-ati simtit vis a vis de acesta decizie de a recolta. Cum a fost pentru voi experienta? Va pup si ms pentru ajutor!

Mara Paunescu
acum 7 ani

Buna, sunt Larisa. Eu am scapat de teama de a naste, era oricum inevitabil:)), am nascut de 2 ori si sunt f fericita ca am doi copii. As vrea insa sa discut cu voi subiectul legat de celulele stem.E un subiect important pentru viitorii parinti. La prima nastere, din lipsa de experienta, dar si din nestiinta, am optat pentru o banca ce nu ne-a multumit pe deplin. Proceduri greoaie, acte extreeeeem de multe, intrebari  la care primeam cu greutate un raspuns, etc. Acest lucru m-a  determinat sa fiu ma atenta acum, cand am nascut a doua oara. Am ales acum sa recoltez si sa depozitez celulele la Baby Stem. Va spun ca alegere mai buna nu puteam face. Oamenii astia chiar isi fac foarte bine treaba, au clauze foarte clar explicate, personalul este foarte amabil iar  mie mi s-a raspuns la orice intrebare sau nelamurire pe care le-am avut. Asta inseamna sa ai ani de experienta in spate, se vede. Transparenta totala! Bravo Baby Stem pentru calitatea germana a serviciilor pe care le oferiti. Vi-I recomand din toata inima! Nu faceti alte alegeri gresite, ca mine, alegeti Baby Stem.

 

Ceaus Andreea
acum 11 ani

haideti sa va povestesc cum a fost la mine:seara pe la 10 a venit sotul acasa..era plecat de o saptamana...am mancat si ne-am bagat la somn.Am dormit pana la ora 2 dimineata.Aveam nevoie mereu la baie,mergeam din 5 in 5 minunte.Apoi m-am pus in pat si nu puteam sta de durere de spate.Ma simteam bine mergand prin casa.Apoi mergeam iar la baie iar incercam sa ma pun in pat si nu puteam pana a inceput o mica durere de burta care tinea foarte putin...apoi le aveam din ce in ce mai dureroase ....l-am trezit pe sot si am plecat la spital....am nascut in 2 ore de cand m-am dus

Savu Cristiana
acum 11 ani

Da,consider ca am experienta, asta pana la proba contrarie.

Maria Mihai
acum 11 ani

eu m-am pregatit din timp cu hainute , am aranjat camera fetitei , iar sarcina am avut-o programata 

anuta tudorache
acum 11 ani

m-am pregatit din timp,ca am stat toata sarcina acasa,din cauza problemelor,asa ca am avut timp.

Beatrice Alexa
acum 11 ani

pentru mine a-mi cunoaste pruncul a fost cea mai mare dorinta din prima clipa cand am aflat ca e acolo. nu mi-as fi dorit nicio zi sa stea in burtica, desi stiam ca acolo ii este cel maI BINE. CRED ca daca un copil este dorit, atunci mamica este pregatita sa il cunoasca.

Ana Naghi
acum 11 ani

cunosc situatii cand nu s-a intamplat nici sa se rupa apa,nici sa piarda dopul.avea niste dureri ca la menstruatie,a ajuns la spital la ora 16.10 si la 16.35 a nascut...cred ca fiecare femeie si-ar dori sa fie asa,nu?

Craciun Roxana
acum 11 ani

Cred ca fiecare viitoare mama simte cand vine momentul multasteptat. Travaliul incepe atunci cand iti cade dopul gelatinos si se rupe apa( asa se spune in popor). Urmeaza dureri, contractii care, daca ai un medic bun, pot trece repede.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies