Imunizare inainte de inceperea gradinitei

Candea Teo
acum 11 ani

Mai este foarte putin pana incepe gradinita...vine toamna...tot atunci incepem cu racelile...

V-ati gandit sa incepeti sa administrati copiilor siropuri de cresterea imunitatii?

Ce ne recomandati?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 11 la 17 raspunsuri din totalul de 17 raspunsuri

Candea Teo
acum 11 ani

mai repede as prefera dezvoltarea imunitatii decat vaccinarea!

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Siropurile din plante naturale sunt intotdeauna benefice fiindca ajuta organismul sa lupte mai usor contra microbilor sau bolilor contagioase. Chiar daca nu protejeaza copilul de boli, acestea se manifesta in forma lor usoara, fara complicatii. 

Nu doar siropurile naturale din plante sunt recomandate ci si:

  • masurile de igiena - sa invatam copilul sa se spele pe maini inainte de masa, sa evite sa introduca obiecte in gura, sa nu manance de pe jos, etc..
  • alimentatia care include miere, usturoi, ceapa, fructe, verdeturi
  • miscarea in aer liber si expunerea la diverse medii (evitati "cocolosirea" fiindca devine sensibil la factorii de mediu - schimbarea temperaturii, caldura, umezeala, etc)
Ana Naghi
acum 11 ani

Camelia,nu ma refer neaparat la imunizare prin siropuri/medicamente.Poate fi vorba de o simpla cura cu fructe.Bineinteles ca nu trebuie sa cadem nici in cealalta extrema,sa exageram cu grijile,insa nu putem spune ca intrarea in colectivitate nu reprezinta o provocare.

Candea Teo
acum 11 ani

ma gandeam sa incep cu imuno-grip junior

este din plante

in fiecare toamna i-am dat si mi-a racit foooarte usor

eu sunt pe pincipiul ca , mai bine dezvoltam imunitatea decat sa vaccinam....prin niste siropele naturiste nu le facem absolut nimic rau

saptamana aceasta vom incepe un abonament la salina

Craciun Roxana
acum 11 ani

Eu ii dau fetitei mele Septilin si ulei de catina. Ambele sunt naturale si foarte eficiente.

Kovacs Camelia
acum 11 ani

Nu am acordat niciodata atentie acestor mici detalii. Eu cred ca nu trebuie sa il bonbardam pe copil cand va merge la gradinita, totusi e o institutie pentru copii!

Ana Naghi
acum 11 ani

eu cu siguranta ma gandesc la asta!Intrarea in comunitate presupune si un test al imunitatii prin contactul cu diverse bacterii/microbi


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies