Produse Lupilu

Doina Orascu
acum 5 ani

Dragele mele am primit acum doua saptamani de la Buzzstore (site de testare de produse la care se poate abona oricine, iar daca are un pic de noroc si indeplineste criteriile de selectie poate fi selectat la diverse campanii de testare) produse comercializate de Lidl, pentru bebelusi. Am primit scutece de unica folosinta, servetele umede  si mancarica de la Lupilu, iar de la Cien un ulei de corp. Pot sa va spun ca am fost multumita de scutece, bebe nu s-a iritat si absorb foarte bine, servetelele la fel, nu l-au iritat, iar uleiul este bun pentru masaj. Despre mancarica nu va pot spune prea multe, desi a incercat din ea nu a mancat prea mult pentru ca suntem deja maricel doi ani si doua luni si nu mai mancam piure. 

Va recomand acest articol: Iritatia de scutec a bebelusului - cauze si tratament

 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 8 raspunsuri din totalul de 8 raspunsuri

Alina Elena Popa
acum 5 ani

 #familiasuntemnoi #buzzlidl #buzzlupilu #buzzstore

Alina Elena Popa
acum 5 ani

Sunt minunate produsele lupilu de la lidl. Eu am folosit scutecele la amandoi copii si inca le utilizez. Nu se irita fundul copilului, nu scapa pe langa nimic. Servetele umede sunt atat de fine si parfumate ideale pentru fundul copiilor. Atinci cand nu ai timp sa gatesti borcanele cu piureuri si mancarica sunt cele nai bune, iar uleiul de corp este ceva de vis... Metita sa le incercari 

Dumitru Madalina
acum 5 ani

Ma bucur ca putem impartasi parerile despre produsele Lupilu

La noi a mers asa:

- scutecele mi-au placut (noi am mai folosit si in trecut), sunt absorbante, nu sunt foarte groase (ati vazut ca si pachetul are un volum mai mic fata de altele), nu au mult plastic (al meu nu s-a iritat deloc) si nu miros asa puternic ca altele

- servetelele sunt umede cat ar trebui, fara exces si nu au un miros pregnant

- Uleiul l-am testat dupa baita, desi nu susntem fani "uleierii". Macar nu era lipicios si chiar mi se pare ca hidrateaza. Noi nu il folsoim doarte des ca nu sta titirezul la masaj.

- Borcanasele de piure: cel cu bababe l-a lins, al doilea cu cereale l-a muncat in ritmul lui. Pentru 1 an si 4 luni mi se par mici, dar pentru un parc sau pentru un "stapanit foamea" pentru momente cand nu ai pe loc mancarea, este foarte bun. Saculetul mi se pare ca era mai util daca se putea strange la gura sa nu alunece din el la manevrare.

- sfoara de suzeta nu am folosit-o ca de mic a scuipat-o ca pe pop corn

Oricum in mare ne-am bucurat de experienta.

Multumim Buzzstore!

#familiasuntemnoi  #buzzlupilu

 

Raluca Monica Galdean

 

Am primit si noi de la Buzzstore un colet care ne-a facut tare fericiti.Servetelele sunt super,miros frumos si nu sunt pline de lichid,scutecele sunt finute,confortabile si absorb extraordinar.Uleiul are marele avantaj de a fi bio,are miros placut deasemenea.Pireurile,ce sa mai zic,foarte gustoase.Si cel mai important se gasesc la Lidl la un pret mai mult decat decent.

Raluca Monica Galdean

Am primit si noi de la Buzzstore un colet care ne-a facut tare fericiti.Servetelele sunt super,miros frumos si nu sunt pline de lichid,scutecele sunt finute,confortabile si absorb extraordinar.Uleiul are marele avantaj de a fi bio,are miros placut deasemenea.Pireurile,ce sa mai zic,foarte gustoase.Si cel mai important se gasesc la Lidl la un pret mai mult decat decent.

Madalina Dinca
acum 5 ani

Buna, mamici! De cateva saptamani am primit de la buzzstore kit-ul lupilu spre testare si doresc sa impartasec cu voi experienta noastra cu aceste produse.

Kitul este format din:

  • Un borcan Bio Piure mere ?i banane de 190 g
  • Un borcan Bio Piure cereale cu fructe de 190 g
  • Un ulei de corp pentru bebelu?i cu muse?el de la Cien de 300 ml
  • Un pachet de ?erve?ele umede Lupilu 80 buc??i
  • Un pachet de scutece Lupilu m?rimea 4, 50 buc??i
  • O hus? termo pentru borc?nelele Lupilu
  • Un cordon pentru suzet?

Fiecare produs a fost o experinta frumoasa pt noi si o sa incep cu minunatele scutece. Pe langa pretul accesibil tuturor buzunarelor, scutecele lupilu sunt foarte moi si subtiri dar totusi absorb ft bine, fac fata cu brio unei nopti agitate in care fetita bea si cate 2 biberoane de apa sau ceai. Borcanelele cu piureuri sunt absolut delicioase, o gustare perfecta cand iesim in parc sau, pur si simplu, cand avem pofta de "ceva bun". Si, cel mai important, contin ingrediente bio. Si de uleiul de corp am fost ft multumiti si asta o spun din perspectiva mamei de copil cu piele atopica. Sa fiu sincera am fost putin sceptica sa il incerc stiind ca fetita mea facea mereu dermatita de la alte produse asemanatoare dar de data asta nu s-a intamplat si ramane preferatul nostru. Servetelele lupilu sunt moi, nu se rup usor si au un miros fin si placut.

Daca nu ati incercat pana acum produsele lupilu, va provoc sa o faceti pt ca merita! 

Ana-Maria Tic?
acum 5 ani

Bun?, împ?rt??im cu voi experien?a testarii produselor de la Buzzstore ( https://www.buzzstore.ro/referral-form/?ref=77585 ) ?i Lupilu. Scutecele Lupilu sunt, din punctul meu de vedere, cele mai bune de pe pia?? la un pre? accesibil. Absorb bine, nu este nevoie de schimbare pe parcursul nop?ii ?i foarte important, nu irit? pielea delicat? a copilului. De asemenea, am descoperit piureurile de fructe care i-au placut foarte mult micutului, chiar daca are deja 1 an si 9 luni. Cel mai mult m-a atras faptul ca este preparat din ingrediente sanatoase, BIO, iar pre?ul este mic. Recomand r?sf??ul cu un piure de fructe de la Lupilu! Recomand in general produsele de la Lidl, am mai folosit servetele umede Lupilu de la ei si uleiul de corp de la Cien. Au produse de calitate ptr toate buzunarele!!!

Mul?umim ptr aceasta experienta Buzzstore si Lidl!

#familiasuntemnoi 

#buzzstore 

Lavinia Cristea
acum 5 ani

Buna ziua mamici! Acum o s?pt?mâna am avut pl?cut? surpriza sa primesc coletul de la #buzzlupilu ce con?ine scutece , piureuri de fructe, ?erve?ele ?i ulei pentru corp. Vreau sa va împ?rt??esc experien?a mea. Raportul pret-calitate al produselor lupilu de la lidl este excelent! Scutecele absorb f bine, astfel ca nu e nevoie ca bebe sa fie schimbat pe timpul nop?ii, ?erve?ele miros f bine ?i nu irita, piureurile sunt BIO ?i foarte gustoase ?i nu in ultimul rând uleiul, de care M-am îndr?gostit are un miros discret de curat, are ingrediente putine ?i de calitate f?r? parabeni! Iubesc gama lupilu! Mul?umesc buzzstore! #familiasuntemnoi

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies