Copiii sunt minunati mai ales cand au emotii

Adriana Dinu
acum 9 ani

Am avut deosebita placere sa asist la un concurs "spectacol" pentru copiii care fac balet si dans modern, concursul s-a desfasurat la Palatul National al copiiilor, un concurs international de altfel. O sa va intrebati probabil cum am ajuns la acest concurs, foarte simplu, am o nepotica care este inscrisa la o scoala de balet si dans modern de un an jumate, la un profesor care chiar pune suflet in ceea ce face, iar copiii il iubesc si devin mult mai ascultatori in preajma lui, ceea ce este bine pt noi, mamici, bunici, matusi... sunt 3 grupe de varsta la aceasta scoala, grupele de 3-5 ani, 5-7 ani si de 8-12 ani.
Am avut deosebita placere sa asist la un concurs "spectacol" pentru copiii care fac balet si dans modern, concursul s-a desfasurat la Palatul National al copiiilor, un concurs international de altfel. O sa va intrebati probabil cum am ajuns la acest concurs, foarte simplu, am o nepotica care este inscrisa la o scoala de balet si dans modern de un an jumate, la un profesor care chiar pune suflet in ceea ce face, iar copiii il iubesc si devin mult mai ascultatori in preajma lui, ceea ce este bine pt noi, mamici, bunici, matusi... sunt 3 grupe de varsta la aceasta scoala, grupele de 3-5 ani, 5-7 ani si de 8-12 ani. La concurs au participat 9 copii de la scoala aceasta unde este inscrisa si nepotica mea Madalina, care are 6 anisori, nepotica mea si cu inca 4 fete au format un grup si au repetat o luna jumate intensiv pentru calificarile la acest concurs, fetite cu varste intre 4 si 6 ani. Micile dansatoare au facut un dans clasic indian superb, aplaudat de spectatorii din sala, cu niste costumase deosebite si originale prin materialul adus chiar din India, au reusit sa impresioneze pe toata lumea, facandu-l pe profesorul lor de la scoala Dance with me studio sa fie mandru ca are asa copiii minunati si talentati. M-am gandit sa va impartasesc aceasta experienta traita de mine laturi de acesti copiii minunati pentru ca ma gandesc ca multe mamici se gandesc la ce scoala de dans sa isi inscrie copiii, unde sa fie si bine si un profesor bun cu experienta dar care sa stie si cum sa lucreze cu copiii incat sa nu ii terorizeze dar nici sa ii lase sa creada ca vin la joaca! Asa ca va recomand cu incredere aceasta scoala de dans, nu o sa regretati!!!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 0 raspunsuri din totalul de 0 raspunsuri

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies