Sarcina dupa avort

Maduts Toma
acum 10 ani

Buna seara!

Numele meu este Madalina si sunt o viitoare mamica, tanara... 

As avea o intrebare la voi. Banuiesc ca, din moment ce sunteti si voi aici, ma veti putea ajuta..cat de cat.

In urma cu aprox. 2 luni de zile, am suferit un avort.. Nu ma refer la un avort spontan, ci la unul dorit. Cred ca am ramas din nou insarcinata si, de aceasta data, doresc sa-l pastrez..eu, impreuna cu partenerul meu de viata.

Ce-mi puteti spune despre potentialele pericole? Exista asa ceva, macar? Avand in vedere ca am avut parte de un avort.

Va multumesc,

Madalina

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

Mihaela Spirea
acum 10 ani

buna Madalina,

cred ca cel mai bine este sa faci o vizita la medicul ginecolog...el iti poate raspunde la toate intrebarile. sunt mamica unei fetite de 6ani...cu aprox un an inainte de a ramane cu ea insarcinata,am suferit si eu un avort (tot prima sarcina dar la mine a fost nevoie de asa ceva); mi-as fi dorit sa duc pana la capat acea sarcina,dar existau niste riscuri (povestea este mai lunga si complicata). eu una n-am avut probleme la cea de-a doua sarcina....nu m-a afectat cu nimic faptul ca suferisem un avort in trecut (e adevarat,trecusera mai multe luni)

Maduts Toma
acum 10 ani

Precizez ca am avut o sarcina intrauterina... deci nu au fost probleme de genul acesta. 

Dar, din pacate, am hotarat sa-mi intrerup prima sarcina din viata. 

Am tot auzit povesti, de genul celor : Prima sarcina trebuie intotdeauna pastrata. 

As dori sa va ascult si pe voi.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies