Mama singura si/sau cu relatie

Lia Ely
acum 7 ani

Dragelor mamici divortata,

Am o mare dilama: oare am dreptul sa (incerc) sa fiu fericita cu un barbatii care nu e tatal copiilor?

Am divortat acum 6 ani si am ramas cu 2 baieti. M-am mutat cu parintii mei,in casa lor. 

Baietii isi vad tatal confirm hotararii de divort; aceasta s-a recasatorit imediat dupa pronunrare divortului.

Dupa un an de la divort, am intalnit in barbatii; dupa 5-6 luni de plimbari, filme, spectacole a dorit sa imi cunoasca si baietii. S-au placut si admirat reciproc, asa ca dupa alte 3 luni m-am cam mutat noaptea sa dorm la el, in casa lui.

Zi de zi stau cu baietii pana se baga la somn: facem lectii, ne jucam, vorbim, mergem la cumparaturi. In vacanta de regula mergem foarte mult impreuna.

Totusi ma macina o intrebare: Oare am gresit alegand sa fac asa? Oare copiii vor intelege si nevoia mea de a sta cu cei de varsta mea sau se considera abandonati?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

ANDREEA  GABRIELA Rincioaga
acum 6 ani

buna abia m am inscris in grup si eu am ramas singura cu o fetita si una e pe drum si as dori sa te intreb daca tu ti ai gasit vreun job de acasa din fata calculatorului.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies