Varsta perfecta pentru a deveni mama

Candea Teo
acum 11 ani

buna mamici, 

va provoc si eu la o discutie: care credeti ca este varsta perfecta pentru a face un copil?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 11 la 13 raspunsuri din totalul de 13 raspunsuri

Candea Teo
acum 11 ani

eu am fost la medic gineceolog la varsta de 24 ani...nu ramaneam gravida dupa 9 luni de incercari...acel medic ne-a zis ca ne grabim...ca suntem prea tineri sa ne facem griji...

nu cred ca este o varsta perfecta/potrivita...oricum...cel mai bine este sa fii informata ce inseamna o sarcina...o nastere...cresterea unui copil...

ma induioseaza cazurile fetelor tinere (17-18 ani) sau si mai tinere care fac copii.... le compatimesc...

dar sunt revoltata cand aud in jurul lor tot felul de vorbe..

la urma urmei...daca s-a intamplat...de ce sa nu oferim o sansa copilului? 

este muult mai usor sa ne apucam sa etichetam....atat pe tanara mamica, cat si pe copil...

Nicoleta Avram
acum 11 ani

asa este, e si cazul meu, am adoptat un copil pentru ca nu am mai avut cum sa fac un copil! ramaneti insarcinate cat sunteti tinere fetelor, bucurati0va de copil fiindca oricat am vrea sa ajungem la "varsta perfecta" nu vom reusi niciodata ajungem la ea...

nu exista varsta perfecta, oricand e bine sa ai un copil si sa te bucuri de el, ca apoi vin toate de la sine - si banii, si cariera - ca doar pentru copil le faci pe toate si ai mai multa dedicare si implinire cand faci ceva

si e frumos sa ajungi acasa de la munca si sa uiti de oboseala cand vezi fata fericita a copilului tau

Ana Naghi
acum 11 ani

nu stiu daca exista,eu am devnit mamica la 26 de ani


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies