Probleme dupa nastere

blok roxana georgiana
acum 10 ani

Buna dragi mamici. Nu stiam unde sa apelez pentru un sfat.. ma gandeam ca aici poate careva sa ma ajute. Am nascut al doilea puiut acum 4 luni. Am alaptat pana la 2 luni jumate dupa care a trebuit sa intrerup pentru a lucra. Acum 2 saptamani si-a facut aparitia menstruatia....dar nu ca la prima nastere (amandoua cezariene). Acum a venit pe neasteptate, fara semne sau dureri. Primele zile au fost ok, dupa aceea a inceput sa curga din ce in ce mai mult sange iar durerile tot mai mari. Dupa 10 zile de sangerare sa oprit, dar acum de o zii a venit din nou... curge foarte mult sange si ma doare foate tare burta. Este normal sa fie asa? De la prima nastere nu am avut probleme. Mentionez ca am inceput sa i-au anticonceptionale deja din prima zii a ciclului. Va rog sa ma ajutati. Sunt in Belgia si aici un control costa foarte mult... nu am inca posibilitati sa ajung la doctor. Va multumesc... 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Maria Iana
acum 10 ani

Roxy, poti citi articolul asta: Menstruatia dupa nastere. Sper ca te lamureste. E posibil dupa nastere sa nu mai ai ciclu regulat sau sa fie perioade cu menstruatie mai lunga, dar e ciudat sa te doara atat de tare burta. Depinde si de sangerare, este semnificativ mai mult sange? Are culoare ciudata? Miros ciudat? (este rosu aprins?, sunt cheaguri?, sunt urme de alte lichide) etc. Cred ca in functie de acest lucru poti sa iei o decizie. Nu exista regim de urgenta acolo in Belgia, poate te pot ajuta fara sa platesti? Citeste si efectele secundare la pastile de contraceptie, poate ele ar fi o cauza.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies