1 an sau 2 ani acasa cu copilul?

Candea Teo
acum 6 ani

Ce varianta ati ales: sa stati un an sau 2 ani acasa cu copilul?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 5 ani

eu o sa stau 2 ani pt ca atunci termin si cu facultatea...

Denisa Deni
acum 6 ani

eu am 2 ani si cred ca era cel mai bine

Craciun Roxana
acum 6 ani

Eu am prins varianta cu 2 ani. Au fost buni, dar au trecut repede. La 2 ani poti duce copilul la o cresa pentru ca e cat de cat independent, face la oala, mananca singur. Mai greu e cand copilul are 1 an si tu trebuie sa mergi la job. Daca ai bunicile prin preajma sau dispui de rezerve financiare sa platesti o bona, problema e rezolvata.

Ana Naghi
acum 6 ani

sfatul meu este ca decizia sa o luati numai in functie de nevoile copilului!unii copii la 2 ani au mare nevoie de mamica,nu trebuie vazut ca un copil mare,in fond,e inca un copilas mic

Kovacs Camelia
acum 6 ani

Stau acasa cu copilul meu atat cat are nevoie, fiind casnica imi permit sa stau foarte mult cu copilul meu!

Candea Teo
acum 6 ani

si eu am stat cu Maria pana in ultima zi...si sper sa avem parte de o asemenea lege si pentru bebe2...la anul...

Ana Naghi
acum 6 ani

desi castigam destui bani,nu am stat nicio clipa pe ganduri si am ales 2 ani!e foarte important sa stai la inceput cu copilul tau,mai ales daca poti sa alegi.Mie si acum,cand mai avem o saptamana pana la 2 ani,tot mi se pare ca are mare nevoie de mine Smile

Discutii aprinse

Aboneaza-te acum la Newsletter!