1 an sau 2 ani acasa cu copilul?

Candea Teo
acum 11 ani

Ce varianta ati ales: sa stati un an sau 2 ani acasa cu copilul?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

eu o sa stau 2 ani pt ca atunci termin si cu facultatea...

Denisa Deni
acum 11 ani

eu am 2 ani si cred ca era cel mai bine

Craciun Roxana
acum 11 ani

Eu am prins varianta cu 2 ani. Au fost buni, dar au trecut repede. La 2 ani poti duce copilul la o cresa pentru ca e cat de cat independent, face la oala, mananca singur. Mai greu e cand copilul are 1 an si tu trebuie sa mergi la job. Daca ai bunicile prin preajma sau dispui de rezerve financiare sa platesti o bona, problema e rezolvata.

Ana Naghi
acum 11 ani

sfatul meu este ca decizia sa o luati numai in functie de nevoile copilului!unii copii la 2 ani au mare nevoie de mamica,nu trebuie vazut ca un copil mare,in fond,e inca un copilas mic

Kovacs Camelia
acum 11 ani

Stau acasa cu copilul meu atat cat are nevoie, fiind casnica imi permit sa stau foarte mult cu copilul meu!

Candea Teo
acum 11 ani

si eu am stat cu Maria pana in ultima zi...si sper sa avem parte de o asemenea lege si pentru bebe2...la anul...

Ana Naghi
acum 11 ani

desi castigam destui bani,nu am stat nicio clipa pe ganduri si am ales 2 ani!e foarte important sa stai la inceput cu copilul tau,mai ales daca poti sa alegi.Mie si acum,cand mai avem o saptamana pana la 2 ani,tot mi se pare ca are mare nevoie de mine Smile

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies