Pizza si paste - retete si trucuri

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Bucataria italiana este una dintre cele mai savuroase. Cu siguranta cele mai apreciate retete sunt cele de pizza si de paste.

Combinatiile de ingrediente sunt nenumarate. Iar gustul: Mama mia!

De ce sa nu se bucure toata familia de aromele mediteraneene? Spune-ne retetele tale si trucurile pentru un aluat de pizza delicios sau o portie de paste de te lingi pe degete!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

E buna pizza, din cand in cand imi face cu ochiul.

anuta tudorache
acum 11 ani

eu de multe ori cand fac pizza fac eu coca,iar pe ea pun ceeea ce am in casa de multe ori.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Mama lucreaza la o brutarie,deci primesc pizza facuta deja pe vatra.La fel ca si alialexia pune detoate in ea.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Trucul meu pentru pizza este .... brutaria de langa bloc. Cumpar o portie de coca (necesarul pentru o paine), o intind intr-o tava unsa cu ulei, o ung cu bulion de casa, fara seminte, pun feliute tocate marunt de salam, parizer, carnaciori, muschiulet, sunculita, ciuperci, masline, rad branza mai sarata sau cascava, bat 2-3 oua deasupra, o bag la cuptor si gata. E foarte gustoasa. In functie de ce avem prin frigider putem pune si altceva deasupra, oua fierte tocate feliute, ardei gras, rosii, rondele de ceapa  verde, boabe de porumb fiert, etc.

Orice ai pune este foarte gustoasa. 

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies