Meniuri festive

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Se spune ca mesele festive sunt o ocazie buna de a strange intreaga familie si prietenii in jurul mesei.

Uneori nu mai stii ce sa pui pe masa sa multumesti pe toata lumea?

Spune-ne cu ce retete ii impresionezi pe musafirii tai si da-ne idei si cum sa aranjam cat mai frumos masa. Daca ai si fotografii, cu atat mai bine, va fi o ocazie buna sa iti apreciem talentul de gospodina!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

la mine la orice masa festiva exista tort si sarmalute.sarmalutele sunt preferatele mele si cum eu organizez si pregatesc masa,ele nu lipsesc

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Mancarea mai alterneaza, de la anotimp la anotimp, de la masa la masa, dar tortul troneaza mereu.

anuta tudorache
acum 11 ani

Nici la noi nu lipseste tortul de la o masa festiva,insa la mancare,gatim sarmalute,ciorbita de burta,friptura la cuptor

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

De la o masa festiva cred ca nu ar trebui sa lipseasca tortul. El e important. Se reuneste toata familia in jurul mei, plina cu aperitive, friptura, prajituri si tort. Alaturi de mami, de tati, de matusi si unghi, alaturi de moasa, de nasa si prietenii totul e perfect pentru Alexia.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies