Meniuri festive

Sfatul Mamicilor

Se spune ca mesele festive sunt o ocazie buna de a strange intreaga familie si prietenii in jurul mesei.

Uneori nu mai stii ce sa pui pe masa sa multumesti pe toata lumea?

Spune-ne cu ce retete ii impresionezi pe musafirii tai si da-ne idei si cum sa aranjam cat mai frumos masa. Daca ai si fotografii, cu atat mai bine, va fi o ocazie buna sa iti apreciem talentul de gospodina!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 6 ani

la mine la orice masa festiva exista tort si sarmalute.sarmalutele sunt preferatele mele si cum eu organizez si pregatesc masa,ele nu lipsesc

Aura Nicuta Dogaru
acum 6 ani

Mancarea mai alterneaza, de la anotimp la anotimp, de la masa la masa, dar tortul troneaza mereu.

anuta tudorache
acum 6 ani

Nici la noi nu lipseste tortul de la o masa festiva,insa la mancare,gatim sarmalute,ciorbita de burta,friptura la cuptor

Aura Nicuta Dogaru
acum 6 ani

De la o masa festiva cred ca nu ar trebui sa lipseasca tortul. El e important. Se reuneste toata familia in jurul mei, plina cu aperitive, friptura, prajituri si tort. Alaturi de mami, de tati, de matusi si unghi, alaturi de moasa, de nasa si prietenii totul e perfect pentru Alexia.

Discutii aprinse

Itsy Bitsy Asociatia MAME

Aboneaza-te acum la Newsletter!