Aperitive si salate gustoase

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Idei de retete pentru aperitive si salate care sa satisfaca toate gusturile familiei sau invitatilor.

Fie ca e vorba de oua cu sos olandez, crochete cu muschi file, ciupercute umplute sau chiftelute, care sunt ideile tale in materie de platouri cu aperitive? Scrie reteta si adauga poza cu minunatele preparate, macar sa le degustam cu privirea.

Ai o idee de salata originala? Nu o pastra doar pentru tine! Oricand am incerca o reteta noua si gustoasa asa ca scrie aici ideea ta!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

anuta tudorache
acum 11 ani

Chiar am sa le incerc.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Te sfatuies sa le incerci, atunci cand ai timp. Sunt usor de facut si foarte bune.

anuta tudorache
acum 11 ani

Interesante retete,eu nu prea fac aperitive,iar salatele le fac cu ceea ce am in frigider,depinde,salata verde,oua iochiuri,cartofi prajiti,sunca presata,maioneza,putin kechuop.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Am doua salate, pe care le fac mai mereu, foarte bune si foarte usor de preparat.

1. Salata cu ton

Se cumpara 2-3 conserve de ton maruntit in ulei, se pune la scurs continutul lor, iar apoi adaugam 1-2 castarveti murati, tocati marunt si maioneza. Este delicioasa.

2. Salata cu ciuperci

Se cumpara 2-3 cutii cu ciuperci. se toaca marunt continutul lor, se amesteca cu 1-2 castarveti murati, tocati marunt, cu maioneza si cu usturoi pisat.

Este foarte buna.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies