PRO sau Contra:Televizor

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Am auzit foarte multe pareri in privinta televizorului.Voi va lasati copii la desene animate?Daca da ,cate ore pe zi?Eu l-as lasa la desene educative ,nu destea care au aparut acum unde se foloseste violenta

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 14 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

depinde ce desene il lasi sa vada...eu sincer prefer dvd ....ii pun ce cd cu desene vreau eu

Maria-Agurita Ignat
acum 11 ani

In ultima vreme pana si desenele animate au inceput sa fie plina de violenta si limbaj neadecvat copiilor.Ideal pt copil dipa parerea mea ar fi sa vada maxim 2 ore pe zi.

Corina Doldoran
acum 11 ani

Eu il las la desene pe baietelul meu cam 1-2 ore pe zi depinde ,iar de preferat el prefera desenele educative si mai ales Tom si Jerry.Se uita pe programul Minimax mai mult.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Nu stiu cum este cartonito, nu este in grila noasta de programe.

anuta tudorache
acum 11 ani

Noua ne place foparte mult cartonito si minimax,din cand in cand ne mai uitam si pe boomerang.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Ai dreptate in privinta desenelor animate. Nu toate posturile de desene animate le au educative, multe sunt cu violeta si cum asata ii atrage....le acorda multa atentie.

Nicoara Claudia

eu sunt de acord cu desenele animate dar nu mai mult de 1-2 ore pe zi....30 min. dimineata si pe parcursul zilei...ne uitam impreuna la minimax si cartoonito asa ma relaxez si eu si sunt sigura ca nu se uita la porcariile de desene aparute mai nou pe toate programele pt copii

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Pe mine a inceput sa ma enerveze cartoon.Recunosc ca ma mai uitam si eu la desene pe cartoon,dar in ultimul timp au bagat unele oribile pline de violenta.Asa ca l-am scos din lista de programe

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Interesante sunt cele de pe disney si disney junior. Si Minimaxul are desene frumoase.

Gabriela Tatiana Rotaru
acum 11 ani

Sunt de acord dar cu anumite desene animate,nu cele cu violenta si doar cu program.


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies