Jucarii educative

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Ce parere aveti despre jucariile educative? De curand am descoperit o papusa pentru fetite - papusa Ioana de la Nicoro Toys - care pe noi ne-a incantat.

Sunt mai multe variante pentru aceasta papusa - cea care te invata cuvinte, fraze, cantece dar si papusa cu mp3 care te ajuta sa iti inregistrezi vocea si fetita sa o asculte atunci cand apasa in diverse locuri papusa.

Este extrem de utila daca tu muncesti si fetitei i se face dor de tine - poate sa iti asculte vocea. O poti invata ce vrei tu prin intermediul inregistrarilor si mai mult, papusa va deveni o prietena buna Laughing.

Voi ati cumparat papusa Ioana? Daca nu, ati cumpara o astfel de papusa interactiva?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

lili dumitru
acum 11 ani

cate jucarii frumoase au aparut! pe noi ne-a fascinat centrul de joaca de la Tiny Love, a fost jucaria preferata, cu salteluta spatioasa si frumos colorata, cu jucarii fosnaitoare, oglinda, melodii si luminite, dar acum cautam alte provocari, asa ca sunt binevenite recomandarile pentru papusi! :-)

Dana Iahim
acum 11 ani

mada de ce se fie derutant? ce copilul tau nu stie cine e mama si cine nu e..? Chiar daca e mic intelege ca e o papusa care vorbeste si ca nu e mama lui. daca il inregistrezi pe el pe stick se aude singur, nu inseamna ca este iar deruntant nu? Fimiu e mai destept decat mine si parca s-a nascut cu chestii tehnologice in cap, intelege tot ce se intampla uneori mai bine ca mine. Eu si la jucarii ma uit de 5 ori sa vad cum sa apas si unde sa apas dar ma lamureste el Laughing.

Mada Dobre
acum 11 ani

Sunt frumoase jucariile educative si cuceresc orice copil, indiferent daca e fetita sau baiat. ce nu intaleg eu la papusa asta  este cum faci sa repete doar anumite lucururi din ce inregistrezi tu pe stick? Cred ca e mai utila varianta aia cand are deja instalate cuvinetele, presupun ca se aud si mai clar decat as inregistra eu...

si in plus, nu e derutant pentur copil sa auda vocea mamei da mama sa lipseaca?

Cami Floroiu
acum 11 ani

Da, as cumpara.Este utila mai ales varianta cu mp3 fiindca poti inregistra ce vrei tu, poezii, cantece, chiar cuvintele pentru cand invata copilul sa vorbeasca. Pacat ca e este doar varianta pentru fetite, poate ar tb sa fie si o papusa baiat - cel mai bun prieten al baiatului de ex...

Oricum, ideea este super!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies