Jocuri inteligente pentru vara

Mada Dobre
acum 11 ani

Voi ce jocuri va jucati impreuna cu copiii ? Ce jocuri inteligente ati descoperit si care sa stimuleze inteligenta lor?

Le plac puzzleurile din mai multe piese? Ii lasati sa se joace la calculator diverse joculete antrenante? Coloreaza planse sau invata sa scrie si sa calculeze? 

Cum procedati si ce imi recomandati? Am un baietel de scoala si unul micut. 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

Diana Petre
acum 7 ani

Eu nu prea am timp sa ma joc cu ea ca termin destul de tarziu cu munca de obicei (fac ture duble de vreo luna), dar am inscris-o la o scoala de vara organizata de Lumea Copilariei. E un centru din Mogosoaia, unde poate sta zilnic pana tarziu, mananca acolo, se odihneste si face si activitati diversificate si educative. Plus ca se mai poate juca cu alti copii si e si in drum meu spre munca. Sper ca in felul asta sa nu-mi simta prea mult lipsa pe perioada verii. 

Cami Floroiu
acum 10 ani

Da, abia astept sa vina vara!!! Nu mai suport frigul asta!

lili dumitru
acum 10 ani

vara cel mai mut timp il petrecem afara, in parc, cu prietenii lor, cu biciclete, triciclete, masinute, creta de colorat, la leagane, nisip si topogane. :-)

Ceaus Andreea
acum 11 ani

eu i-am pregatit lui bebe un laptop de jucarie care are muzica ,numere,alfabetul,etc

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Fetita mea a stat atunci cand era mica destul demult pe calculator, la jocuri educative. Acum, de cand suntem la scoala timpul liber nu mai este asa de mult. 

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Cred ca e foarte distractiv sa gasesti un joc sa te implice si pe tine,cum ar fi puzzlul...daca ai incepe cu unu de cateva piese l-ai putea implica si pe cel mic...sau ati putea desen toti trei

Candea Teo
acum 11 ani

Maria are 2 ani si 7 luni...deocamdata jocul principal este sa ma imite...

face tot ce fac eu..mancare...sterge praful...se joaca cu un bebelus si zice ca ea este mama...

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies