Recomandare pampersi

Cristina Crys
acum 5 ani

Buna ziua mamici,

Ca urmare a experientei de mamica de peste 5 ani cu 2 feciori minunati, vreau sa fac cateva recomandari care pot ajuta viitoarele sau proaspetele mamici. 

1: Alegerea celor mai buni pampersi 

O mare dilema  am avut la acest capitol,mai ales auzind despre tot felul de marci, dar mai ales despre scutece textile vs. Scutece de unica folosinta. Le-am testat pe celw textile si nu ne-am inteles deloc,cel putin nu eu cu ele:)) Imi place sa economisesc timpul cat pot de mult si ele mai multa bataie de cap mi-au dat.

  Cele de unica folosibta,iar o mare problema: testatul pe bebe nu mi-a convenit deloc,asa ca, in urma recomandarilor de pe grupuri,am ramas la 3 marci cunoscute:pampers,huggies si toujours(actual lupilu). Primele 2 i-au provocat iritatii de la inceput,pampers miroa oribil si sunt granulati ,nu mi-au placut deloc. 

Testand Lupilu,am ramas chiar uimita,nu m-am asteptat sa vad un raport calitate-pret atat de bun. Subtiri,nu miros,nu irita,bebe era mereu uacat chiar si cu pamperaul plin de pipi si ce mi-a placut mult,nu il mai gaseam deloc ud indiferent de momentul zilei.

Aaa ca, daca nu ati incercat inca,va recomand sa le dati o sansa,desi pretul pare dubios de mic.

Revin cu noi recomandari si la alte subiectw

Crestere usoara tuturor!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 0 raspunsuri din totalul de 0 raspunsuri

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies