trombofilie

maria denisa
acum 9 ani

buna, eu sunt Denisa si am o mare problema. Acum 4 luni am pierdut o sarcina la 32 de saptamani din cauza ca aveam trombofilie si am aflat prea tarziu,abia cand am inceput sa ma simt rau ( tensiune arteriala foarte mare, edeme, restrictictie de crestere) am facut analizele pt trombofilie, am mutatii la 3 gene una homozigota si 2 heterozigote. Imi este foarte greu sa vb despre asta,foarte dureros.. Iar in noiembrie am mers la gineco si mi-a dat acordul sa incerc din nou de luna aceasta,mia dat vitamine si acid folic dar nimic ,eu am cm regulat la 28 zile .nu inteleg de ce nu sa intamplat, foarte mare dezamagirea si a mea dar mai ales a sotului. suntem disperati chiar daca a fost prima luna de incercare, ne dorim foarte mult. as vrea cateva sfaturi sa se intample mai repede,urmatoarea perioada fertila o am 2 ianuarie. Craciun fericit alaturi de cei dragi

 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

maria denisa
acum 9 ani

buna Anca, multumesc pentru raspuns.sper ca luna asta sa va da o veste buna.

Anca Spânu
acum 9 ani

Denisa, imi pare foarte rau pentru pierderea sarcinii. Este bine ca ai descoperit problema si nu vei mai trece printr-o experienta atat de dureroasa. Totusi, nu este cazul sa disperati din prima luna de incercari. Stresul este un factor care afecteaza fertilitatea, de aceea trebuie sa va relaxati, sa comunicati si sa spuneti ce temeri, ingrijorari aveti. Este perioada sarbatorilor, asa ca profitati de timpul liber si mergeti in vacanta. In plus, corpul tau se reface. Daca ai un ciclu regulat, este mai usor sa urmaresti perioada ovulatiei si sa incerci in zilele de maxima fertilitate. Dar nu te descuraja daca in primele luni nu se intampla sa ramai insarcinata. Multa sanatate va dorim si succes!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies