Pregatirea corpului pentru concepere

Ana Naghi
acum 11 ani

Pregatirea corpului pentru concepere - ce inseamna asta? Veti spune, poate. Ei bine, aducerea pe lume a unui copil si mai apoi cresterea si educarea lui reprezinta cea mai mare responsabilitate a unui parinte.

Asa cum in timpul sarcinii ai mai multa grija de organismul tau, ar trebui sa stii ca si perioada premergatoare conceperii are un rol fundamental atat in evolutia sarcinii, cat si in starea de sanatate a copilului si a mamei!

Spune pe bune! Ai renuntat la fumat inainte sau dupa ce ai aflat marea veste? Ti-ai schimbat stilul de viata sau ai luat vitamine pentru a-ti pregati corpul pentru sarcina?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 11 raspunsuri

shary shary
acum 6 luni

Eu am luat acid folic cu 6 luni inainte de a ramane insarcinata. Va recomand sa mergeti la vizitele prenatale la dr Ana Chioveanu din Medicover! Este un om exceptional si un dr profesionist!

shary shary
acum 7 luni

Pe mine, ca sa raman insarcinata

m-au ajutat f mult sfaturile medicului ginecolog si analizele facute inainte de concepere.

V-o recomand cu drag pe dr Ana Chioveanu din Medicover care este un dr exceptional si un om deschis si empatic! 

Cristina  Teleptean
acum 9 ani

Salut! dragi m?mici! Eu si so?ul meu ne gândim la primul baby... dar vrem s? ne facem analize mai întâi, s? ne asiguram ca totul e ok ?

ce fel de analize se fac?

alte sfaturi pentru mine mai ave?i? 

 

Merci, v? pup!

ALEXANDRA BELASCU
acum 10 ani

Ati luat acid folic inainte sau dupa ce ati ramas insarcinate? Cu cat timp inainte trebuie sa luati acid folic?

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Eu luam acid folic...iar vicii nu am

Candea Teo
acum 11 ani

voi incepe sa iau acid folic

si voi consulta un medic ginecolog

ne dorim al doilea bebe

Ana Naghi
acum 11 ani

e bine ca ai facut aceste lucruri,Roxana,asa mi se pare si corect.Avem responsabilitatea sanatatii copilului nostru inca dinainte de a-l concepe.Nimic nu trebuie lasat la voia sortii!

Craciun Roxana
acum 11 ani

Inainte de a ramane insarcinata am facut un set de analize recomandat de medicul ginecolog. Am renuntat doar la cafea, singurul meu viviu.

Am luat si vitamine la sfatul medicului, normal.

Candea Teo
acum 11 ani

nu-mi fac probleme...doar ca nu inteleg de ce nu au iesit bine analizele...

dar oricum...cu gandirea pozitiva reusim in viata..

Ana Naghi
acum 11 ani

teo,eu zic ca daca ai un stil de viata cat mai sanatos si faci si aceste analize e foarte bine!sanatate maxima si sa auzim vesti bune Smile


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies