Pot fi insarcinata chiar si cand testele ies negative?

Carmen Lavinia
acum 10 ani

Buna,mamicilor!

Am o nedumerire...eu si sotul meu incercam sa avem un bebe.Dupa multe calcule ale ovulatiei si dupa munca asidua :) primul simptom ar fi aparut:intarzierea menstruatiei...si nu mult a durat bucuria ca menstruatia a aparut dar mai scurta si mai putina cantitativ decat de obicei...am facut nenumarate teste de sarcina atat inainte cat si dupa menstruatie si toate mi-au aratat la fel,negativ in timpul in care trebuie citit testul,iar dupa citirea lui iesea si a doua liniuta..dar problema sau stresul meu e ca am simptome de sarcina cum ar fi ameteli,greturi si urinari enervant de dese...NEDUMERIREA MEA: POT SPERA LA UN BEBE??? am o programare la medic dar pana atunci poate cineva imi impartaseste sau mi-a impartasit experienta si imi poate da un sfat!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Maria Iana
acum 10 ani

Cel mai sigur este sa faci un test de sange beta HCG si afli imediat daca esti sau nu insarcinata. De obicei testele de urina mai arata si fals pozitiv. ce test ai folosit si cate minute ai asteptat sa apara a doua liniuta?

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies