Menstruatie

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Menstruatia, cand apare intr-un ciclu regulat, ne ajuta sa ne ghidam atunci cand dorim sa ramanem insarcinate. In cazul unui ciclu neregulat, este mai dificil sa identificam perioada fertila din luna.

In anumite cazuri poate sa apara amenoreea (lipsa menstruatiei), fara sa ne referim aici la perioada de sarcina.

Fie ca vorbim de menstruatie sau lipsa ei, de ciclul regulat sau neregulat, in acest grup vei gasi raspunsuri la intrebarile tale.

Hai sa vorbim!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 6 raspunsuri din totalul de 6 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

eu nu am luat nicio anticonceptionala pana acum si nici nu am de gand.ciclul l-am avut foarte regulat

Candea Teo
acum 11 ani

acum va ca imi vine cm fix in data de 21....speram sa avem bebe cat mai curand

Ana Naghi
acum 11 ani

la mine din contra,iau anticonceptionale din liceu pentru ca asta mi-a recomanndat medicul ca sa imi reglez menstruatia.Problemele erau destul de serioase,adica menstruatie o data la 3-4 luni...

Craciun Roxana
acum 11 ani

Pot spune ca sunt o norocoasa. Nu am avut niciodata probleme cu dereglarile menstrei. Asta poate pentru ca nu folosesc contraceptive.

Ana Naghi
acum 11 ani

e important din mai multe puncte de vedere sa ai cm regulat.E posibil ca pierderea sarcinii sa fi produs un dezechilibru hormonal si de aceea s-a dereglat.

Candea Teo
acum 11 ani

inainte de a incerca sa raman insarcina aveam un cm suuuper regulat...dupa ce am, pierdut prima sarcina mi s-a dereglat..probabil si de aceea nu reuseam sa raman...

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies