Experienta - FIV cu ovocite donate

Eunicia Pascu
acum 6 ani

Buna dragi femei. Ajutati-ma va rog cu un sfat. Medicul ginecoloc din Oradea mi-a recomandat ca varianta pentru a avea copii FIV cu ovocite donate. A zis sa caut una din clinicile din Europa care ofera acest tratament. Cine are deja experienta va rog sa va impartasiti. Multumesc anticipat

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 41 la 44 raspunsuri din totalul de 44 raspunsuri

anca dragusan
acum 6 ani

Eliza,personal nu am facut niciodata o taina din asta.Din contra,am ajutat si incurajat si pe altii sa faca fertilizarea cu ovule  donate.Noi personal am apelat la clinica Biotexcom din Kiev.Mi-a placut ca chiar pe site la ei era deja afisat toate tarifele si contracul.Un alt argument ar fi ca se face cu ovule proaspete si nu congelate.Deci,ca sa intelegeti,am urmat tratament ca ciclul meu menstrual sa se alinieze cu a donatoarei.Embriologul este medicul care selecteaza donatoarele ca sa fie cit mai apropape de cariotipul parintilor.Ca ulterior sa nu apara intrebari dar cui ii seamana copilul..Asa ca incurajez toate cuplurile sa nu ezite si sa nu amine,daca aceasta este unica solutie spre a deveni parinti

anca dragusan
acum 6 ani

 eu va recomand sa mergeti la Kiev,la clinica Biotexcom.Puteti vedea pe siteul mamasurogat.net mai multe informatii despre clinica si preturi.Pot sa va asigur ca sunt foarte buni in ceea ce fac.Noi am fost la o consultatie la ei si urmeaza sa adunam suma necesara pebtru face fiv cu ovule donate.am vazut cupluri care au venit a doua oara ca samai conceapa un copil.Adica in trecut la fel reusise cu fiv cu ovule donate.Este foarte aglomerat cei drept,insa incearca sa gaseasca solutia pentru fiecare .Noi cind am fost am vazut peste vreo 50 de cupluri ,dintre care si 2 din Romania.Am crezut ca suntem unicii.))Se mai face si in Grecia ,Cehia,Spania insa la ei cu ovule congelate ceea ce nu cred ca e ok.Aici fac cu ovule proaspete,pina si medicamente se prescriu pentru a aranja ovulatia pacientei cu a donatoarei

Olga Olga
acum 6 ani

Buna

Ma numesc Iulia si am facut 2 ani in urma tratamentul de fiv cu ovocite donate. Am facut in Grecia 2 incercari, apoi in Cehia 2, dintre care a doua incercare cu succes. Sarcina a trecut greu mai ales pana la 4 luni si din cauza injectiilor si din cauza stresului. 

Dar la moment toti vorbesc mai mult despre o clinica din Kiev ca are o rata mai mare de succes, de aceea va rog sa va uitati si singuri sa faceti alegerea

Veronica Galben

Hai mai sa fim sinceri ca sunteti o gramada care ati  apelat la FIV cu ovocite donate. Ce va este greu sa spuneti la celelalte (si mie) ce si cum sa facem


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies