Suzeta - pro sau contra?

Ana Naghi
acum 11 ani

Suzeta este necesara sau nu? E o intrebare pe care sigur ti-ai pus-o.

Depinde pentru cine, as spune eu: pentru copil - il ajuta cu ceva?- sau pentru tine ca mama?

Pentru ca, de ce sa nu recunoastem, de cele mai multe ori ii dam suzeta celui mic ca sa ne fie noua mai usor...

Spunem ca il linisteste, ca adoarme mai usor, ca ii indeplineste nevoia de supt (care nu e satisfacuta intotdeauna doar prin masa), ca asa nu isi mai suge degetul... Cate probleme sunt cu adevarat reale si cate noi, mamele le transformam - constient sau nu - in probleme?

Copilul vostru are suzeta? Cum ati renuntat sau intentionati sa renuntati la ea?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 11 la 12 raspunsuri din totalul de 12 raspunsuri

Ana Naghi
acum 11 ani

eu am facut greseala sa insist sa o ia si apoi era oarecum dependenta de ea,nu 100%.Apoi lucrurile s-au rezolvat rapid:am pierdut suzeta pe strada si nu i-am mai dat alta.A intrebat o zi de ea,apoi i-a trecut

Candea Teo
acum 11 ani

Eu am preferat sa nu insist asupra acestui obicei... n-am bucurat ca nu a luat-o....

nu  a luat nici biberoanele..am alaptat pana la 10 luni..dupa i-am dat cu lingurita, cu sticluta cu tzutz


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies