Baita

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Va ajuta cineva sa-i faceti baita bebelusului sau ii faceti singure???Pe mine pana mai acum m-a ajutat ba sotul ,ba soacra...il tinea ,dar acum ii fac singura.Cum procedez?Simplu.Pun apa potrivita de calduta in cadita lui,pun cadita cu o parte pe perna, ca sus sa nu fie apa.Pun paturica in apa si asez bebelusul.Apa ii ajunge pana la burtica.Si apoi incet il spal peste tot.Nu stiu daca as reusi sa-i fac baie singura altfel.Precizez ca are aproape 6 luni.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Anca Spânu
acum 10 ani

Voi faceti cumva baita cu ceai de musetel sau galbenele? Ati auzit de aceasta practica?

Cami Floroiu
acum 11 ani

Da, apa chiar e o distractie dar abia cand mai cresc bebelusii. Sunt foarte dulci cum stropesc ei cu mainile apa.... 

lili dumitru
acum 11 ani

baita a fost intotdeauna o placere pentru piticii mei! nu este seara sa o sarim! :-)

Marimar Maryland
acum 11 ani

buna,sunt mamica unui baietel de 10 luni si de la 5 luni ii fac baita singura .eu ii pun in cadita apa sa i vina pana la piept cand sta in sezut si il clabucesc tot.e tare incantat de apa .

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies