aerosoli pt bebelusi

elena balanica
acum 11 ani

ma puteti ajuta cu un sfat? mik mea are 5 saptamani si la recomandarea pediatrului trebuie sa-i fac aerosoli. am cumparat aparatul, dar nu stiu cum sa fac aerosoli unui bebe de 5 saptamani. cf instructiunilor kitul nu trebuie inclinat la un unghi mai mare de 45 grade, e complicat. a mai facut cineva aerosli bebelusului de 5 saptamani? cum? va rog sa-mi explicati. multumesc

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 5 raspunsuri din totalul de 5 raspunsuri

lili dumitru
acum 11 ani

si noi am facut aerosoli, la recomandarea medicului ( apropo, foarte mult mi-a placut medicul de la Medsana); noi eram insa mai marisori, la un an si ceva; ma gandesc insa ca ai putea sa-l tii in brate pe bebe cumva lipit de tine la verticala, si sa-i pui mascuta pe fata. 

Gabriela Tatiana Rotaru
acum 11 ani

Poate este un aparat de aerosoli pentru adulti .Sunt aparate in care se introduce solutia ,tu stai pe scaun si tragi dintr-o pipa aerul,il tii in tine cat poti, apoi il dai afara.Eu am vazut asa un aparat,oricum trebuie sa intrebi cum e conceput aparatul,sa stii cum sa reactionezi.Sanatate la bebe mic.

anuta tudorache
acum 11 ani

nu am facut niciodata asa ceva

Livinschi Amalia
acum 11 ani

esti sigura ca este un aparat ptr aerosol?, cele pe care le-am intalnit eu au o masca si /tub pe care se inhaleaza ce pui in recipientul aparatui, iar cand am facut tratament de acest in cadrul unei clinici copilul meu efectiv statea in fundulet(tu o poti tine in brate) si cu masca la gurita....

 

Alina Buz
acum 11 ani

Depinde de aparatul folosit. eu stiu ca trebuie sa ai o masca si un furtun si un recipient pentru medicament. Bebelusul va respira ce e in tubul respectiv si ce primeste prin masca.  

Cum arata aparatul tau daca zici ca e dificil?

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies