Fata mea are prima ei relatie cu fostul ei profesor.

Loredana Enache
acum 10 ani

Buna.

Sunt Loredana si ma aflu aici datorita unei probleme importante din viata fiicei mele de 16 ani. Maria, fata mea, a fost copilul model pana anul acesta: invata toata ziua, asculta sfaturile noastre si eram cele mai bune prietene.

Anul acesta s-a intalnit la un targ de carte cu fostul ei profesor din gimnaziu. Avand aceleasi pasiuni legate de literatura, au continuat sa se intalneasca saptamanal: ba in biblioteca, ba la teatru, ba in ceainarii. Desi nu am fost de acord la inceput, i-am permis asta, fiind convinsa ca n-avea sa se infiripeze o idila intre ei. Dar se pare ca m-am inselat. Dupa doua luni in care se tot intalneau, mi-a marturisit ca e indragostita nebuneste de el si ca se pare ca sentimenul e reciproc.

N-am stiut cum sa procedez. Pur si simplu am pedepsit-o si i-am interzis sa se mai intalneasca cu el. A fost o perioada oribila : fiica-mea era din ce in ce mai trista, nu mai iesea absolut deloc din casa si aproape refuza sa-mi vorbeasca. Zilele trecute insa mi-a spus ca ei inca nu au renuntat si ca el doreste sa vina acasa la noi, sa avem ocazia sa-l cunoastem mai bine. 

Mi se pare o diferenta prea mare...sunt 9-10 ani la mijloc. Este adevarat ca ea mereu a fost mult mai matura decat fetele de varsta ei, dar e totusi un copil.Cum ar trebui sa procedez?  Multumesc din suflet.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 0 raspunsuri din totalul de 0 raspunsuri

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies