Statia de calcat versus fier de calcat clasic

Cristina Popescu
acum 9 ani

Buna ziua,

Vreau sa aflu parerea voastra despre statia de calact sau fierul de calcat clasic. Am testat statia de calcat Phillips Care Pure si sunt foarte incantata de ea. Cu copiii prin preajma, mereu se ivea cate ceva cand caclam si lasam fierul pe haine. Phillips Care Pure se opreste automat cand este lasat nesupravegheat. Fierul clasic sta in pozitie verticala, existand riscul ca cel mic sa-l atinga si sa se arda. Mereu era un stres pentru mine cand calcam cu bebe in preajma. Am ajuns sa calc doar cand copiii dormeau, sa nu se intample accidente neplacute.

Ati folosit statii de calcat, ce parere aveti despre ele. Ati investi in aceasta tehnologie?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 14 raspunsuri

Cristina Popescu
acum 9 ani

Statia de calcat Phillisp este foarte sigura, cand e lasata nesupravegheata, se inchide automat, fara riscul de a arde hainele sau manutele celui mic.

Maria Luisa Matei
acum 9 ani

Nu am folosit statie de calcat pana acum, desi mi-as dori. E foarte greu sa calc cu pustiul prin preajma. Prefer sa cac cand doarme el.

Cristina Popescu
acum 9 ani

Da, statia este foarte buna si performnata, eu sunt foarte incantata de ea. Sper sa o pot pastra :-)

Daniela Popescu
acum 9 ani

Am inteles ca sunt foarte, foarte bune ... mi-as dori tare mult una .

Cristina Popescu
acum 9 ani

859 de lei cu TVA inclus. Este posibil sa o gasesti la un pret convenabil la Black Friday!

Andreea Daniela Calin
acum 9 ani

Sincer, suna extrem de tentant. Poti sa-mi spui te rog pretul ei?

Cristina Popescu
acum 9 ani

Este foarte performanta. Nu trebuie sa setezi tempertauira, rezervorul are o capacitate de 1,5 l, se inchide automat atunci cand este lesata nesupraveghetaa, talpa poate sta diresct pe masa de calcat, fara riscul de a arde ceva.

Suzana Suzy
acum 9 ani

Nu am folosit statia dar am aflat foarte multe lucruri interesante despre ea si chiar as investi in asa produs !

Cristina Popescu
acum 9 ani

Se calca mult mai usor decat cu fierul clasic. T-ionicGlide este cea mai performant? talp? Philips. Nu ai nevoie de reglaje in functie de materialul pe c are il calci.

Cristina Popescu
acum 9 ani

Nu este grea statia. Fierul este usor si se manevreaza super la calcat.


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies