Statia de calcat versus fier de calcat clasic

Cristina Popescu
acum 9 ani

Buna ziua,

Vreau sa aflu parerea voastra despre statia de calact sau fierul de calcat clasic. Am testat statia de calcat Phillips Care Pure si sunt foarte incantata de ea. Cu copiii prin preajma, mereu se ivea cate ceva cand caclam si lasam fierul pe haine. Phillips Care Pure se opreste automat cand este lasat nesupravegheat. Fierul clasic sta in pozitie verticala, existand riscul ca cel mic sa-l atinga si sa se arda. Mereu era un stres pentru mine cand calcam cu bebe in preajma. Am ajuns sa calc doar cand copiii dormeau, sa nu se intample accidente neplacute.

Ati folosit statii de calcat, ce parere aveti despre ele. Ati investi in aceasta tehnologie?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 11 la 14 raspunsuri din totalul de 14 raspunsuri

Florentina Hurmuz

se calca usor ?este vreo diferenta in calcare statie /fier normal si in cat timp termini de calcat aproximativ fata de un fier normal?

Florentina Hurmuz

Statia este grea?Pare destul de mare pe langa un fier normal?

Cristina Popescu
acum 9 ani

O recomand cu mare drag, mie mi-a usurat mult munca.

Florentina Hurmuz

buna,

nu am incercat statie de calcat, dar din ai scris tu imi doresc si eu una foarte mult pentru a-mi usura munca mai usor si sa termin in timp util.Felicitariii si spor la treaba.


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies