Laptele formula

Ana Naghi
acum 11 ani

Laptele formula este un ajutor de nadejde in cresterea bebelusului! Indiscutabil, laptele matern este cea mai buna hrana pentru nou-nascut, dar exista si situatii cand mamica nu poate sa alapteze. Cea mai buna solutie este alegerea formulei potrivite de lapte, singurul care se apropie cat de cat de laptele mamei.

Astazi avem o gama variata, avem de unde alege, insa trebuie sa alegem laptele in functie de nevoile copilului nostru, nu in functie de reclama. Doar o mama stie ce e mai bun pentru copilul ei!

Voi i-ati dat copilasului vostru lapte formula? Pana la ce varsta intentionati sa i-l dati?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 5 raspunsuri din totalul de 5 raspunsuri

Gabriela Tatiana Rotaru
acum 11 ani

Cel mai bun e laptele matern dar daca nu ai lapte te adaptezi ,cumperi lapte praf ,te sfatuiesti cu un medic, dar vezi si copilul pe care il tolereaza.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Am fost pusa de doctora sa-i dau lapte praf,pt ca cica nu aveam lapte suficient ,dar bebe nu a vrut sa-l pape,vomita tot...asa ca nu i-am mai dat si nu i-am spus...cand am fost la vaccin la 3 luni bebe avea 7 kg si 63 cm...a fost foarte surprinsa cand a auzit ca mananca numai san....cat am lapte nu ii voi da lapte praf

maria postudor
acum 11 ani

buna eu am o fetita de 1 an si 3 luni si i-am dat lapte praf de la 7 luni pana la 1 an si 2 luni.si vreau sa zic ca am inceput sa i dau de o luna lapte de vaca pasteurizat si il bea mult mai bine decat laptele praf.asa ca fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pt copilul lui.

Ana Naghi
acum 11 ani

cel mai bun mod de a sti daca laptele formula e cel potrivit e daca bebe ia bine in greutate.Este recomandat ca primul an nici sa nu te gandesti sa renunti la lapte,e bine chiar sa mergi cu el pana la 2-3 ani.E bine de stiut ca alimentatia din primii 3 ani din viata unui copil sunt esentiali!

Laura Doarca
acum 11 ani

buna! da eu iam dat bebelusului meu nan1 dar nustiu pana la ce varsta sa-i dau

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies