Povestea celor 2 liniute

Candea Teo
acum 11 ani

Cu siguranta fiecare noi are o poveste deosebita ......

Cum a fost sa descoperiti ca veti deveni mama?

A fost ceva planificat?

Cui ati impartasit prima data vestea?

Care au fost primele ganduri?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 12 raspunsuri

Ferendean Cosmina
acum 7 ani

la mine a fost chiar haios. primul test arata k nu sunt insarcinata, insa Bogdan (baietelul meu de 8 ani care este foarte implicat in cresterea lui Cristian) a observat ca liniuta nu se afla la locul ei pe tester. asa ca am cumparat al doilea test si au aparut cele doua liniute. nu k as fi fost nesigura pe primele semne, insa cand am vazut o singura linie parca imi trecuse "insarcinarea", pt. k a doua zi , dupa vederea celor doua liniute, sa ma simt din nou insarcinata. acum avem aproape 8 luni cu Cristian. 

Andreea Dragomir
acum 7 ani

Buna!Eu am aflat astazi ca voi fi mamica.A fost un copil foarte dorit.Sotul meu a fost primul care a aflat.Am emotii e prima sarcina sper sa fie bine sa o duc bine pana la sfarsit!!!

Andreea Pintica
acum 7 ani

Am aflat de sarcina acum 3 luni, cand am mers cu baiatul sotului meu sa luam un test pentru a-mi confirma banuiala fiind prima mea sarcina. Deoarece aveam greturi si varsaturi.. Fiind un copil dorit din suflet, probabil de aceea a venit la 8 luni dupa ce ne-am mutat impreuna. Prima persoana care a aflat a fost baiatul, apoi tatal, familia si prietenii. Ceea ce ma uimit si amuzat pe o parte este faptul ca Andrei la 12 ani (baiatul cel mare) a plans ca vrea o surioara. Dar partea amuzanta a fost ca el vroia o sora ca sa faca curat dupa el :)

Anca Spânu
acum 8 ani

Ma bucur Monica, mai ales pentru ca stiam ca iti doreai un copil. Sarcina frumoasa si nastere usoara iti doresc. Oricand ai intrebari te asteptam pe forum.

Monica Stefan
acum 8 ani

Am aflat de curand ca o sa fiu mamica si sincera sa fiu e grozav! Ma simteam destul de rau: crampe abdominale uratele si sani extrem de durerosi. Crampele ma trezeau noaptea din somn, iar sanii ma dureau pana si la simpla atingere a hainelor pe care le imbracam. Am crezut ca trebuie sa imi vina menstruatia, insa simptomele ma nelinisteau foarte mult, era ceva cu mult accentuat fata de ce traisem pana la acel moment. Am decis sa fac un test, nehotarata pentru ca in lunile anterioare am facut si altele insa rezultatul negativ ma deziluziona cu fiecare data mai mult. Asa ca am facut testul si am incercat sa nu ma mai supar daca este din nou negativ. Initial a aparut o singura liniuta si ma gandeam ca sunt bolnava sau ceva de genul la ce simptome aveam. Insa dupa un alt minutel a aparut si a doua liniuta. Am ramas inmarmurita, am fugit la sot si ne-am bucurat emotionati si fericiti pentru ce ni se intampla. Totul e la inceput acum, ni se pare nou, suntem tematori, insa foarte, foarte fericiti! Familiile noastre sunt in al 9-lea cer, asa ca nu ramane decat sa ne rugam la Dumnezeu sa aiba grija de noi si sa ne ajute! :)

Alina Buz
acum 11 ani

desi e panica mai mare atunci cand nu planuiesti, totusi dupa ce trec cateva zile iti dai seama cat de mult te bucuri. Nu mai conteaza varsta sau banii, important este ca ai un sufletel care creste in tine si care te iubeste. si oricat suferi parca uiti atunci cand il iei in brate...

mihaies mirela
acum 11 ani

Eduard a venit la 4 luni dupa ce ne-amcasatorit,nu a fost un bebe planuit dar a fost si continua sa fie cea mai mare bucurie din viata noastra!

Ceaus Andreea
acum 11 ani

In cazul meu nu a fost nimic planificat...s-a intamplat..si daca s-a intamplat am decis sa-l pastram desi niciunul nu eram pregatiti...prima veste i-am dat-o sotului,care  a fost super incantat(el isi dorea foarte mult un copil,fiind mai mare ca mine cu 10 ani)....la inceput mi-a fost teama ca nu ma pot descurca,dar vad ca ma descurc destul de bine

catalina mitu
acum 11 ani

Si noi ii multumim lui Dumnezeu ca avem un copil sanatos si cuminte. Nu pot cere decat sanatate si fericire,pt ca pe celelalte le facem treptat. Intr-adevar fiecare mamica reactioneaza diferit insa uneori eu cred ca exagerez,ma bucur enorm pt fiecare pupic pe care il primesc,pt fiecare mangaiere sau vorbulita sau pt fiecare "mami" rostit de ea. Si acum ma intreb cand a zburat timpul parca mai ieri era o mogaldeata la mine in brate si ne ganguream,iar azi imi incalta pantofii cu toc si imi poarta bratarile. Sper ca si celelalte mamici sa aiba norocul meu si sa aiba un copil sanatos frumos si cuminte. Si le doresc tuturor multa sanatate pt ca este cea mai importanta fara ea nu putem dobandi acea minune dorita si trimisa de Dumnezeu.

Anca Spânu
acum 11 ani

O poveste incredibila Katy pe care am citit-o cu multa emotie si lacrimi in ochi. pacat ca se intampla si lucruri urate pe lumea asta, dar ce bine totusi ca suferinta ta a fost rasplatita cu o noua sarcina sanatoasa.

Ma bucur pentru tine. SI eu am avut emotii cand am vazut liniutele prima oara, am facut doua teste ca sa fiu sigura si desi erau pozitive,  tot la testul de sange am avut sentimentul ca e adevarat, ca sunt insarcinata.

Oricum, fiecare mamica reactioneaza in mod diferit, la fel si taticii. la mine sotul era mai entuziasmat decat mine Embarassed.

Multumim pentru poveste si ma bucur ca are un final fericit. Multi pupici.


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies