Atac de panica

Roxana Andreies
acum 7 ani

Dragi mamici,

 Am nevoie de ajutorul vostru. Sunt mandra mamica a unei fetite de 6 ani si de 1 an ma lupt cu atacul de panica. Sunt, sau eram o femeie puternica. Totul imi mergea foarte bine pana cand intr–o zi brusc am facut atac de panica. Eram la birou si trimiteam mailuri cand am inceput sa ma simt foarte rau. Totul parea ca se misca in jurul meu, respiram greu si inima imi batea rapid. A fost groaznic! Doctorul mi-a spus ca e atac de panica... Auzisem de asa ceva, aveam prietene ... Dar cum ? Cand, de unde? Au urmat spitale, dr, psihiatrii, psihologi... dar eu tot rau ma simt. Daca este  cineva care a trecut prin ce am trecut eu va rog ajutati-ma!! Am nevoie de un sfat pertinent.

 Multumesc!


Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

Andreea Ion
acum 7 ani

Am citit povestea ta si pot spune ca empatizez foarte mult cu tine.De o jumatate de an ma confrunt si eu cu aceasta "boala". Pana acum 1 luna nu am fost la niciun medic pentru ca tot am sperat ca vor trece de la sine. De cate ori voiam sa ies afara imi apareau aceste atacuri de panica, cu stare de voma, un sentiment de frica imens. Intr-un final mi-am luat inima in dinti si am mers la medicul recomandat de colega mea de la munca. Este vorba despre dna dr. Dana Stejar, medic psihiatru & psihoterapei la Centrul Provita. Cea mai bun decizie. Este un psiholog extraordinar. Solutia difera de la caz, la caz, pentru ca sunt cauze diferite. Eu iti recomanda sa mergi sa vorbesti si sunt convinsa ca va gasi cea mai buna cale pentru rezolvarea atacurilor tale de panica. Eu pot spune ca sunt aproape vindecata :). Mult succes!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies