Sunt singura

Nicoleta Matei
acum aproximativ un an

Buna ziua mamici am 26 de ani si Sunt insarcina in 14 saptamani. Astazi eram "pregatita” pentru un chiuretaj la cerere,am fost la spital mi s-a facut o ecografie unde l-am vazut din nou si am inceput sa plang dupa care am plecat refuzand mai apoi intreruperea. Sunt speriata...tatal copilului dupa o relatie de mai bine de 4 ani ( locuit impreuna in ultimi 3 ) saptamana trecuta mi-a spus ca el vrea sa ne despartim si ca nu isi doreste acest copil ( toate dupa ce l-a dorit ba nu l-a dorit) am inceput sa urasc acest om. Imi este frica, nu am un venit stabil, sunt inspaimantata de faptul ca poate fac o greseala dorindu-mi atat de mult acest copil. In trecut am avut 2 avorturi spontane,cauza nu mi-a spus-o nimeni. Bebe astazi l-am vazut din nou si este bine...imi este foarte frica de tatal copilului ca va incerca sa mi-l ia pe viitor. Am nevoie de sfaturi...imi iubesc copilul chiar daca este doar o “gaza”.. pot beneficia de ajutor financiar cumva in cazul meu? 

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 0 raspunsuri din totalul de 0 raspunsuri

Discutii aprinse

Aboneaza-te la newsletterul nostru