mai bine mama singura sau cum?

elena augustina
acum 10 ani

Stiti povestea mea are si un inceput frumos dar care din cele din urma ajunge la cel mai rau sfirsit care desigur pentru mine e rau !povestea care va incep a spune e despre un inceput de dragoste care credeam ca totul e diferit si asa dulce si frumos avea grija de mine si kita atentie eram cea mai fericita dintre toate cel putin asa mi sa parut ,dupa o jumate de an dupa ce el a venit de peste hotare sau si inceput problemele mele intime adica vb de ginecologie apoi apare ka nu are serviciu si eu care aveam 21 il intretineam kumpara  haine adapost minkare akita chirie si multe altele .Amajuns la etapa kind el a inceput sa ma loveasca si care eu deja nu am putut sa scap de kite ori il alungam el venea si numi permitea sami fac viata pina akum .La moment sunt insarcinata caci am spus sai akord inka o sansa dar mai bine trenul ma kalka sub roti cum se spune ,,nimik kind are keful e mereu ku prietenii  servind pina si ku alta parte feminina .ma doare sufletul deaici sfisieta de durere cam akordat timp si efort bani si atentia mea de aici deja kopilul care nu are vin dar retraiesc ka nu am sa ma deskurc sau iar sa ma intork ku el sau ce sa fac nustiu .....sa traiesc de drag la kopil sa uit tot nu pot caci sufletul mii negru  dar mikutul el are nevoie si de tata cer sfat ..kum sa ma descurk nustiu ,,

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

alina lionel
acum 9 ani

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat. A trecut? Daca nu, fa eforturi, de orice fel, si uita acest episod.Ai un inger in grija, dar nu renunta la tine, la pacea/fericirea interioara.Sigur va reveni, acum cand judeci cu mai multa maturitate lucrurile. I-ai acordat totul dintr-o data si s-a satural, imi vine in minte un cuvant greu la adresa lor, dar tac, nu merita, si sa revenim , acum da cate putin, fi inventiva si noua cat de des, chiar greu de ghicit, in actiunile tale, lasa nesiguranta sa pluteasca de cate ori poti fara a depasi limita, gelozia e cumplita, joaca-te, si vei reusi. Succes

Roxana Sandu
acum 10 ani

Buna,

Raspunsul la intrebarea ta se afla numai in tine.Depinde ce iti doresti de la viata ta si ce viata doresti sa i oferi copilului tau.Sunt de acord cu tine ca copilului ii trebuie un tata dar...pffff..sa fim serioase, depinde si cum e tatal, ce poate invata copilul de la tata dar mai ales mediul in care va creste copilul tau.De ce vrei ca atunci cand va deveni adult alta femeie sa treaca prin ce treci tu? ce crezi ca model va avea in viata daca nu pe al celui langa care creste? Pe langa faptul ca va trai intr o proasta armonie copilul tau..iti place sa stai cu nervi zi de zi pentru ca el este un iresponsabil? poti face fata la a creste atat copilul dar si pe taica su care va fi toata viata asa cum e acum?la tine nu te gandesti?viata ta nu conteaza? te inteleg ca este greu sufleteste, dar gandeste te mai des la ceea ce ti a adus nemultumirea, te gandesti la binele copilului tau si fugi cat poti...iti spun eu care am trecut prin asa ceva si am avut curajul sa rup tot si sa mi cresc copilul in liniste si nu in scandal, divortand inca de cand eram insarcinata in 5 luni, am suferit si eu, m a durut sufletul in mine, dar copilul meu era, este si va fi cel mai important.Dumnezeu sa fie cu tine!!!

 

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies