Trucuri pentru o coafura reusita

Ana Naghi
acum 11 ani

Parul si unghiile se spune ca ar fi cartea de vizita a unei femei.Asa ca pe langa o manichiura impecabila,trebuie sa acordam timp si aranjarii parului.

Dar mamicile sunt mereu pe fuga,au multe de facut si uneori considera ca o coafura presupune mult timp alocat.Daca stii cateva trucuri pentru un look ingrijit si care nu necesita mult timp,spune-ne si noua!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

anuta tudorache
acum 11 ani

si da si nu,de multe ori te lasi pe tine pentru copilas.

Mihaela Ramona Mitrache
acum 11 ani

asa este esti in primul rind femeie apoi mamica .eu una cred ca asa trebuie

anuta tudorache
acum 11 ani

Nu le am cu coafurile,sunt in afara acestui lucru,desi imi place foarte mult,nu am inclinatii.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Spuma si lotiunile pentru uscare sau tonicul se folosesc pentru mai mult volum la baza parului. Un pumn de spuma sau putina lotiune va fi suficienta, altfel s-ar putea ca parul sa devina lipicios. Aceste produse de coafat functioneaz? cel mai bine daca le intinzi pe tot firul de par, prin periere.

Nu folosi uscatorul numai pe aer cald. Ar trebui sa folosesti ?i aerul rece. Acest pas este esential pentru rezistenta volumului abia creat. Trebuie deci sa usuci parul suvita cu suvita, folosind aerul cald ?i apoi pe cel rece. La final lasa peria in par timp de cateva minute.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies