Masti pentru par

Ana Naghi
acum 11 ani

Nici parul nu este scutit de probleme.Fie ca vrei sa scapi de matreata,de varfurile despicate sau de aspectul tern este nevoie ca uneori sa iti ajuti parul aplicand o masca potrivita.

Cunosti vreo reteta care pe tine te-a ajutat sa rezolvi cu succes problema parului tau?Impartaseste-o cu noi!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

anuta tudorache
acum 11 ani

oooooo deea am sa incerc si eu,oul cu tot cu albus?sau doar galbenusul?

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Daca parul tau este lipsit de volum, turtit si lipit de cap, poti sa-i oferi volum cu ajutorul unei masti pe baza de oua.Pentru prepararea ei ai nevoie de: un ou si 200 de grame de iaurt natural.Mod de preparare: amesteca cele doua ingrediente si aplica masca pe par. Realizeaza un masaj al scalpului si las-o sa actioneze cateva minute. Curata temeinic parul.

anuta tudorache
acum 11 ani

Eu fac o masca pentru par dintr-un galbenus de osu crud,ulei de masline si zeama de lamaie,aplic la radacina,las sa actioneze 30 de min,parul fiind acoperit,clatim,saponam,punem un pic de balsam,si gata.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Singura reteta pe care o cunosc si o si aplic, din cand in cand, este legata de urzica si de beneficiile ei asupra parului. Se face un ceai concentrat din urzici, iar la final, dupa ce l-ai spalat bine parul, clatesti cu acest ceai si gata.

Eu l-am folosit ca remediu contra caderii parului.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies