Cum scap de matreata?

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Matreata este poate cel mai enervant lucru legat de par. Sunt sampoane care ajuta parul dar temporar, apoi apare din nou matreata. Tratamentele din farmacii sunt scumpe si numeroase si nu toate au efecte bune. 

Ce putem face sa scapam de matreata? Cunoasteti remedii naturiste sau tratamente care au dat rezultate?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 6 raspunsuri din totalul de 6 raspunsuri

Romania Romanian
acum 10 ani

Am avut si eu probleme asemanatoare cu matreata, si mi-a trecut greu pana am gasit un sampon bun.

 Am fost la doctor sa imi zica ce sa folosesc ca sa scap de matreata si mancarimea scalpului ….. mi-a dat un sampon natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

 Samponul e incredibil… m-am indragostit de el. De cand am inceput sa il folosesc am scapat de matreata si mancarimea scalpului.

 Imi place enorm de mult mirosul si imi place ca nu face spuma multa cum fac produsele chimice.

 

Pup

doinita paduraru
acum 11 ani

Incercati Dove antimatreata....vi-l recomand cu caldura! il folosesc de vreo 3 ani si nu am probleme. Doar ca nu il gasesc in toate supermarketurile

Alina Buz
acum 11 ani

Nu l-am incercat pe cel de la gerovital dar si eu am mari probleme cu matreata. Cel mai grav m-a afectat head&shoulders, cred ca de atunci nu am mai reusit sa scap. Am incercat si eu cu musetel dar degeaba. la salon mi-a zis ca am oricum tenul gras si d'asta am si matreata dar cum sa scap de ea?? Am facut tratamene si mai scumpe si mai ieftine, si cu ser si sampon si lotiuni - nimic. 

Ana Maria Trifan
acum 11 ani

De cand ma spal cu sampon de la Gerovital cu ichtiol am reusit sa scap de matreata! Inainte eram disperata pentru ca nu-mi trecea decat cand ma vopseam dar dupa 2 luni aparea iar!

Maria Iana
acum 11 ani

e buna solutia cu ceai de musetel, stiu ca si zeama de lamaie este buna pentru eliminarea matretii. solutia mea este sa pastrez acelasi sampon de multi ani buni si nu am probleme cu matreata.

Cami Floroiu
acum 11 ani

Spalari cu ceai de musetel si cateva picaturi de otet. Orice sampon am folosit (tratamente si alte nebunii) nu m-au scapat de matreata.... 

Chiar si asa nu a disparut complet dar s-a redus! 

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies