Somnul bebelusului

Sfatul Mamicilor
acum 11 ani

Somnul bebelusului in functie de un orar stabilit sau atunci cand i se face somn? Doarme prea mult sau prea putin bebelusul meu ? 

Sa doarma imediat dupa ce este hranit sau la cateva ore distanta? Bebelusul viseaza sau nu? Trebuie invelit sau nu e recomandata paturica? 

Salteaua conteaza sau nu pentru patutul celui mic? E bine sa doarma in camera cu parintii sau in alta camera? Este periculos somnul impreuna cu mama? 

Sunt multe intrebari pe care le ai, mai ales cand bebelusul este inca mic. Undecided 

In grup sunt insa mamici cu mai multa experienta si care iti pot oferi sfaturi legate de somnicul puisorului tau. 

Hai sa vorbim. Pupici!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 7 raspunsuri din totalul de 7 raspunsuri

Laura Ionescu
acum 8 ani

Bebelusul meu s-a obisnuit sa adorma langa mine in pat. Cand il pun in patutul lui, se trezeste si de cele mai multe ori, adorme greu si plange. Am tot fost nevoita sa il tin langa mine si asta nu este in regula. Cum ma sfatuiti sa procedez?

lili dumitru
acum 11 ani

noi am desfiintat foarte repede patutul de bebelus, asta pentru ca statea in el doar sa se uite la carusel si sa se joace ( avea caruselul de la Tiny Love, cu melodii si niste jucarele care ii placeau mult); cand era ora de culcare, parca avea spini! :-)

Ceaus Andreea
acum 11 ani

al meu dormea pana acuma de trei ori pe zi,dar acum s-a smecherit doarme doar de la 12 la 3-4   si mai doarme pe la 5 sau 6 cam o ora...apoi la 9 e la nani

anuta tudorache
acum 11 ani

A mea cea mica doarme foarte putin ziua,si ii place si invelita de cel mai multe ori,doarme in jur de 2 3 ori pe zi reprize mici.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Al meu nu sta invelit asa ca doarme cu mine....cam toata noaptea mi-o petrec invelindu-l..daca l-as lasa singur...ar putea raci foarte usor....iar de multe ori viseaza si incepe sa planga,il linistesc foarte greu

Candea Teo
acum 11 ani

noi am culcat-o separat...in camera alaturata

asa ne odihnim atat noi, cat si ea

Craciun Roxana
acum 11 ani

Copilul trebuie sa doarma in camera lui din prima zi . Eu am gresit cu fiica mea, am tinut-o cateva luni in pat cu mine, apoi am dezvatat-o foarte greu.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies