Primii pasi ai bebelusului tau

Ana Naghi
acum 11 ani

Primii pasi ai bebelusului reprezinta pentru foarte multi parinti poate cel mai emotionant moment!Inseamna un progres minunat pentru copil si o emotie puternica pentru mamica.

Teoretic, copilul face primii pasi intre 10 si 18 luni, dar nu este o regula, fiecare copilas avand propriu lui ritm de dezvoltare.

Ajuta-l sa mearga, fii alaturi de el si decoperiti lumea impreuna!

Copilul tau la ce varsta a mers singur? Ce emotii te-au incercat? Povesteste-ne!

Citeste si despre Mersul la bebelusi - etapele importante

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 9 raspunsuri din totalul de 9 raspunsuri

Gianina Giani
acum 7 ani

Dragi viitori parinti sau deja parintiJ

 

Suntem in perioada  PROMOTIILOR!

 

Aflati TOP 5 PROMOTII din magazinul nostrum on-line www.magazinepentrucopii.ro !

Am creat special pentru nevoile voastre Pachete patut copii + saltea speciala pentru bebelusi, patut copii multifunctional, etc!

 

 

Nu mai stati pe ganduri, intrati pe site! Produsele sunt in limita stocului disponibil!

Gianina Giani
acum 7 ani

Cauti un patut  multifunctional pentru bebelusul tau? Sau poate vrei unul pliabil, din lemsn, cu roti… Vizualizeaza gama noastra de patut copii in magazinul on-line www.magazinepentrucopii.ro!

 

Transport in toata tara, Garantie si posibilitate de retur!

Anca Spânu
acum 10 ani

Scaunul nu-l accepta sau pur si simplu nu se simte el confortabil sau in siguranta? Poate ca trecerea de la cosulet la scaun a fost mult prea brusca pentru el. Poti incerca sa iei scaunul in casa si sa va jucati impreauna astfel incat copilul sa aiba timp sa se obisnuiasca. Lipiti pe el stickere cu personajele preferate, lasati-l sa stea in el si sa se ataseze treptat. Daca simte teama sau neincredere cu siguranta va plange de fiecare data cand il asezati pe scaun. In plus, cum este pozitionat in masina? Are posibilitatea sa va priveasca? Sunteti in aria lui vizuala? Are o jucarie care sa ii ocupe timpul?

georgiana serban
acum 10 ani
Buna ! sunt mamica de baiat are 1 an si 2 luni si avem probleme la mersul cu masina.. Daca tot e vorba de mers... Nu sta in scaunul auto nici acum... A mers pana la 9 luni in cosulet auto dar acum nu mai incape si scaunul nu l accepta... voi cum procedati cand plecati cu masina? stau linistiti sau nu in scaun? Sunt o multitudine de scaune auto pe piata ce folositi . Poate e inconfortabil al lui nu stiu ce sa mai cred... nici in pozitia mai inclinata nu sta ... nici la 90 de grade.... plange ca din gura de sarpe si nu se linisteste....astept un sfat ceva...
mihaies mirela
acum 10 ani

eduard sprijinit face pasi dar inca nu merge

Alexandra Grigoras
acum 11 ani

Baietelul meu a  inceput de pe la 6 luni sa faca pasi tinut de maini ,la 7 a mers de'a busilea si la 10 luni a prins curajul de a merge singurel !

Ceaus Andreea
acum 11 ani

al meu de la 6 luni,tot da din picioare si incearca sa se ridice impingand din picioare...inca nu merge dar asteptam cu emotie acest moment

Craciun Roxana
acum 11 ani

Copilul meu a mers singura pe la 1 an si 2 luni. Era fricoasa la inceput, dar dupa ce a prins curaj umbla peste tot.

Fiecare progres al copilului ma bucura si imi face placere sa il vad cum se dezvolta.

Candea Teo
acum 11 ani

Maria a pasi la 10 luni singura

nu mai puteam de bucurie cand am vazut cu a prins curaj...

primul gand mi-a fost sa o filmez sa vada cand va fi mare...am avut aparatul langa mine...

ma asteptam sa plece "repede" este precoce...

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies